skip to Main Content

Nalewka z czarnego bzu – znakomite lekarstwo w czasie przeziębień

Bez Czarny Owoce

Nalewki, ostatnio są jakby nieco zapomniane. Kiedyś królowały w spiżarniach i na stołach naszych babć dziś tylko pasjonaci kultywują ten rodzaj napoju. Tylko dlaczego? 

Przecież domowa nalewka wykonana z czarnego bzu może być znakomitym lekarstwem w czasie przeziębień i podczas problemów żołądkowych, a jej przygotowanie nie tyle jest pracochłonne ale wymaga cierpliwości. A oto przepis mojej babci, który udaje mi się co jakiś czas przygotować by cieszyć się smacznym i zdrowym lekarstwem gdy dni słoty zawitają do naszych drzwi.

Składniki do przygotowania nalewki

  • 1 I spirytusu
  • 1 kg dojrzałych owoców czarnego bzu
  • syrop cukrowy (z 0,5 litra wody i 0,25 kg cukru)

Sposób przygotowania:

1. Zebrać jednen kilogram dojrzałych owoców czarnego bzu, owoce warto wysuszyć przed użyciem do nalewki. Owoce czarnego bzu włożyć do wysokiego słoja i zalać litrem spirytusu. 

2. Następnie słój należy odstawić na około 2-3 tygodnie, najlepiej w zacienione miejsce. Po upływie tego czasu nalewkę z czarnego bzu należy zlać np. do butelek i odstawić na okres 6 miesięcy. W ten sposób nalewka dojrzeje i nabierze głębi smaku. 

Idealna dla naszego zdrowia

Warto więc uzupełnić swoją spiżarkę o nalewkę zc bzu. Nalewka spożywana z umiarem nietylko pomoże w przeziębieniu ale również oczyszcza nasz organizm z toksyn.

 

Zrób, skosztuj i podziel się swoją opinią

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl