skip to Main Content

Spacer

Logo

„W marcu jak w garncu”, „Kwiecień plecień…”. Jaka pogoda by nie była, to zawsze jest dobra na… spacer! Relaksuje, odpręża i może być połączeniem codziennego obowiązku z przyjemnością!

 Spacer

Jest najprostszą, najbanalniejszą formą aktywności, która istnieje od początków dziejów ludzkości. Nie wymaga pieniędzy, dużego wysiłku, rozgrzewki, ale jedynie czasu.

Spacer pozwala nam na zrelaksowanie się, co jest bardzo ważnym elementem w naszym jakże aktywnym, pełnym stresu i napięcia życiu. 

Co daje nam spacer 

Spacer powoduje, że dociera do nas świeże powietrze, które pozwala nam na chwilowe oderwanie myśli od obowiązków. Wpływa to bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie, poprawia to także krążenie krwi, nasz organizm jest bardziej zmotywowany do pracy, bo mamy więcej energii.

Jak długo 

Spacer może trwać dowolną liczbę czasu. Może on być krótki, zaledwie dziesięcio minutowy, a może trwać nawet kilka godzin. Sami najlepiej wiemy jak długo potrzebujemy, aby się zrelaksować. Może też wielu z Was ma pupila, który wymaga wyprowadzenia trzy razy w ciągu dnia. Połączcie przyjemne z pożytecznym: pies będzie szczęśliwy a Ty zrelaksowany i nie będziesz tego traktował jak przykry obowiązek. 

Wielu z nas myśli, że:

Lepiej odpręża się przy komputerze, telewizji, gazecie, czy radio i może tak rzeczywiście jest. Jednak przechadzka będzie lepszym wyborem, ponieważ na powietrzu „odświeży” nam się umysł, odpoczniemy w ciszy, a nie zgiełku programów, wiadomości i reklam płynących do nas z każdej strony.

Wiadomym jest, że nie zawsze mamy możliwość spaceru na łonie natury i krótkim spacerem możemy się zadowolić tylko w przerwie między pracą, uczelnią czy szkołą idąc ulicami czy przez park na kawę, jednak weekend jest świetnym czasem, aby wyskoczyć za miasto do lasu czy w zaciszne miejsce z dala od fabryk i spalin. 

Pozwólcie sobie i swojemu organizmowi odpoczywać i nie dajcie się zwieść myśli „przecież mam tyle do zrobienia”.

 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl