skip to Main Content

Górskie wędrówki jak miód na serce

Fotolia 44797426 Wdrwka Po Grach

W czasie wolnym, zmęczeni po ciężkiej pracy, szkole i obowiązkach marzymy o wypoczynku i relaksie. Ale czy relaks musi wiązać się z leżeniem? Nie, bo można wypocząć jadąc na długą wędrówkę w góry.

 

Górska wędrówka

Jest aktywnością bardzo intensywną. Angażujemy w to wiele naszej siły, energii, mięśni i umysłu. Czy można więc powiedzieć, że spędzanie wolnego czasu w tak „ciężki” sposób, może nas odprężyć? Oczywiście, ponieważ jest wiele aspektów, które nam na to pozwalają.

Świeże, górskie powietrze bardzo pozytywnie wpływa na nasz umysł, który po wielu miesiącach siedzenia w biurze lub szkole, potrzebuje, aby go rozluźnić. Nie jest dla nikogo chyba zaskoczeniem, że sam ruch jest bardzo zdrowy. Nasze mięśnie mogą się wzmocnić, możemy poprawić krążenie krwi, „wyczyścić” nasz organizm z wielu toksyn, które zbieramy cały rok w miejskich warunkach.

Piękne widoki, które można podziwiać podczas kilkugodzinnej wędrówki, są jak miód na serce, gdyż spokój i harmonia bijąca ze szczytów górskich zalanych niebem i otoczonych lasem sprawiają, że wyciszamy się wewnętrznie, dzięki czemu możemy uspokoić nasze nerwy i wygasić stres. 

Jeśli zastanawiacie się, gdzie spędzić kilka wolnych dni, to dajcie sobie szansę i waszemu organizmowi i jedźcie w góry!!

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl