skip to Main Content

Zimowy spacer­ to zdrowie i radość!

Fotolia 55042390 Zimowyspacer

Przychodzi w trakcie roku taki czas, kiedy wstaję rano, wyglądam przez okno i nie mogę nacieszyć oczu… Biały szal, który oplata drzewa, trawę, bloki, samochody…

Zima jest chyba jedną z najpiękniejszych pór roku. Cieszy oko krajobrazem, którym możemy napawać się podczas długich spacerów. Takie zimowe spacery mają na nas bardzo pozytywny wpływ.

Gdzie spacerować ?

Jednym z najlepszych miejsc do odbycia zimowego spaceru jest las, w którym możemy wdychać świeże powietrze, co umożliwi nam zregenerowanie organizmu „zatrutego” zanieczyszczeniami z powietrza­ fabryk, samochodów.

Cisza, w której leśna przestrzeń jest zanurzona uspokoi nasz umysł, który niewątpliwie każdego dnia jest obciążony przez natłok obowiązków, stresu… I oczywiście pejzaże, które na chwilkę wstrzymają nasz oddech swoim pięknem.

Morze, to kolejna przystań dla tych, którzy potrzebują naładować akumulatory. Zimowy spacer wzdłuż plaży jest jednym znajzdrowszych spacerów.

Dlaczego powiniśmy spacerować zimą ?

W czasie trwania zimy, stężenie jodu nad morzem jest największe. Jak wiadomo, jod ma właściwości zdrowotne, mianowicie odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy.

Ciało to jedno, ale umysł to drugie… Szum morza sprawi, że nasze wnętrze się wyciszy, a my sami poczujemy się zrelaksowani, odprężeni, co da nam nową energię do pracy.

Nikt chyba nie będzie zaprzeczał, że jednak zima bez gór, to nie zima. Piękno, jakie możemy tam spotkać i to naturalne piękno, jest nieporównywalne do niczego.

Spacer w górach zimą

Ma wiele pozytywnych funkcji. Na pewno jest on troszkę cięższy niż latem czy wiosną, dlatego umożliwia poprawę kondycji. Pozwala na wzmocnienie mięśni całego ciała. Góry są kolejnym źródłem świeżego powietrza, co daje szansę na oczyszczenie organizmu.

Zimowe spacery to dużo zdrowia, piękna i spokoju, dlatego bierzemy przyjaciół, rodzinę albo po prostu idziemy sami i relaksujemy się!

Redakcja LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl