skip to Main Content

Zimowy Nordic Walking

Fotolia 55646100 Wordnorking

Wiosną, latem i jesienią możemy bardzo często spotkać ludzi trenujących nordic walking. Jednak, gdy przychodzi zima, ciężko jest dostrzec tych, którzy niekiedy nawet do sklepu nie ruszają się bez kijków.

Czy można więc wysnuć wniosek, że nordic walking zimą jest niebezpieczny? Nic bardziej mylnego!!

Nordic walking o każdej porze roku! 

Jest sportem, który możemy trenować w każdej porze roku. Zima jest szczególnym czasem do trenowania tego sportu. Ćwiczenia w tym czasie mają więcej zalet. Jakich?

Gdy idziemy zimą ćwiczyć poprzez nordic walking, powinniśmy ubrać zimową kurtkę, ocieplane spodnie, ciepłe buty, czapkę, szalik i rękawiczki. Taki strój sprawia, że jest nam ciepło, jednocześnie nasz organizm wydziela więcej potu, co sprawia, że pozbywamy się więcej kalorii.

Zimowy nordic walking na świetną kondycję! 

Jest świetną szansą do utrzymanie kondycji, która niepozornie może bardzo szybko się pogorszyć, bo jak wiadomo zimą najlepiej w ciepełku, przy herbacie i ciastkach…

Wzmacnianie mięśni i całego organizmu to kolejne efekty zimowego treningu z kijkami. Mięśnie niestety szybko tracą siłę, gdy nie są trenowane. Jednak spacerując każdego dnia, pomożemy im, aby nie zwiotczały i nie straciły siły. Oczywiście nordic walking, jak każdy sport uprawiany na powietrzu, daje szansę zregenerowania organizmu, odświeżenia go i oczyszczenia.

Nie można zaprzeczyć, że nordic walking to po prostu relaks dla tych, którzy z kijkami się nie rozstają. Możemy wydobyć kilka chwil dla polepszenia swojego samopoczucia i zredukowania stresu.

Najlepiej spacerować w takich miejscach, które nie będą oblodzone lub pokryte śniegiem, pod którym będzie kryć się warstwa lodu. Można trenować w lesie, parkach czy na osiedlu, gdzie teren jest sprawdzony, wyczyszczony i nie zagrozi naszemu zdrowiu.

 

Redakcja LivingNatural.pl

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl