skip to Main Content

Taniec relaksacyjny to sama przyjemność !

Fotolia 56272261 Taniecrelaksacyjny

Gdy dopada mnie fizyczne i psychiczne zmęczenie  po ciężkim dniu pracy, stresu, to robię wtedy coś, co od razu sprawia, że  krew zaczyna krążyć szybciej, w umyśle pulsuje pozytywna energia, motywacja i chęć do działania.

Włączam play, kilka nut i już czuje ten cudowny stan zrelaksowania.

Muzyka

Sprawia, że mam chęć tańczyć, oczywiście tak jak potrafię, powoduje, że nagle całe ciało się rozluźnia. Najlepiej to działa, gdy jest się samemu w domu. Nikt nie obserwuje, nie ocenia… Niczyj wzrok nie powoduje spięcia naszego ciała.  

Do czego tańczyć?

Wybór muzyki jest indywidualny. Ważne, aby wszystkie takty utworu sprawiały, że nogi będą same nas niosły do przodu, ręce swobodnie będą balansować z całym ciałem. Nie może to być muzyka, która szybko nasz taniec zatrzyma, zmęczy umysł i doprowadzi do irytacji.

Jak tańczyć?

Nie ma recepty na taniec, który sprawi, że każdy będzie czuł się tak samo dobrze. Pamiętaj, że jesteś sam, dlatego możesz czuć się swobodnie, więc możesz robić wszystko co tylko Cię odpręży. Jeśli wybrana została muzyka ostra, dynamiczna, to dostosuj do niej odpowiednią dynamikę ciała- szybką, żwawą. Jeśli jednak wybierasz muzykę spokojniejszą, stonowaną, rób obroty, powoli machaj rękoma we wszystkie strony, baw się w tańcu nogami.

W czym tańczyć?

A w czym Ci jest najwygodniej? Na to pytanie możesz odpowiedzieć sam. Wolisz luźny dres, legginsy, a może spódnicę? Strój masz wybrać tak, by po kilku sekundach tańca nie czuć się skrępowanym, spiętym.

Taniec relaksacyjny

Jest bardzo specyficznym sportem, który nie ma zasad czy recepty na dobre jego trenowanie. Jest on sportem zupełnie indywidualnym, który ma dwa cele:

  • Rozluźnienie ciała
  • Odprężenie umysłu

 

Pomyśl o sobie, swoim ciele, organizmie, umyśle. Nie bierz leków redukujących stres, tylko wskocz w wygodne ubrania, wciśnij start na odtwarzaczu i daj się porwać muzyce!!

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl