skip to Main Content

Snowboard

Fotolia 29780132 Snowboard

Kiedy pierwszy raz przygotowywałam się do wyjazdu w góry, aby nauczyć się jeździć na snowboardzie, wszyscy znajomi bardzo przestrzegali mnie przed poobijanymi kolanami, rękami… Mimo tylu złych opinii, nie poddałam się i wypróbowałam jeden z najlepszych sportów na śniegu!!

 

Snowboard

Jest zimowym sportem, który polega na zjeżdżaniu ze stoku, najprościej mówiąc, na desce przypiętej do specjalnych butów. Charakteryzuje go, to że inaczej niż na nartach, obie nogi są przypięte razem.

Pierwsze „kroki”

Początki przygody ze snowboardem są bardzo proste. Po przypięciu butów, na lekko ugiętych nogach, przodem do stoku powoli próbujemy podnieść palce stóp tak, aby deska zaczęła nam się zsuwać. Po podniesieniu palców automatycznie podniesie nam się reszta stopy, tak, jakbyśmy stali na piętach. Takie zsuwanie warto ćwiczyć dotąd, aż złapiemy równowagę i będziemy mogli swobodnie, z coraz większą prędkością zjeżdżać.

Ale co dalej?

Jak opanujemy już zsuwanie przodem, to warto spróbować zsuwanie… tyłem. Stojąc twarzą tyłem do stoku, próbujemy unieść pięty tak jakbyśmy stali na palcach. Oczywiście nogi w kolanach cały czas są lekko ugięte. Z tej pozycji możemy ćwiczyć zsuwanie. W obu przypadkach warto próbować wychylić najpierw jedną stopę troszkę bardziej do przodu i zjechać trochę w prawo, a potem drugą. To pozwoli nam na zjeżdżanie w prawo i w lewo.

Zbyt duża prędkość?

Aby zahamować, wystarczy unieść bardziej przednią część stóp, tak aby być na piętach i automatycznie snowboard zacznie się zatrzymywać.

Dalsza część nauki powinna odbywać się z instruktorem, ponieważ błędne rozpoczęcie nauki zakręcania może spowodować kontuzje.

Strój

Aby jeździć na snowboardzie należy mieć spodnie i kurtkę tzw. narciarską, rękawiczki i oczywiście kask, który będzie nas chronił podczas upadków. Bardzo pomocne są gogle narciarskie, które podczas opadów śniegu ułatwiają jeżdżenie. 

Korzyści płynące z jazdy na snowboardzie

Oczywiście poza wzmacnianiem mięśni, poprawianiem kondycji są jeszcze inne plusy jazdy na desce. Świeże, górskie powietrze pozwala nam na zadbanie o swój organizm, który może być mocno zanieczyszczony przez spaliny i inne gazy. Oczywiście satysfakcja i radość jaką przynoszą efekty końcowe nauki jazdy na snowboardzie to dwa najważniejsze elementy tego sportu, dlatego nie zastanawiajcie się tylko

 

JEDŹCIE NA SNOWBOARDZIE !!!

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl