skip to Main Content

Couchsurfing- podróż za darmo!

Fotolia 50543745 Couching

Wakacje są chyba jednym z kilku najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w roku. Kojarzą się ze słońcem, plażą, jeziorem, albo wręcz przeciwnie, z wędrówkami, górami i niespodziewanym deszczem.

Jest niestety jeszcze jedna rzecz, która nie raz mocno weryfikuje wakacyjne plany i marzenia. A o co chodzi? No właśnie, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze… Jest jednak wyjście z tej sytuacji. Można spędzić wakacje bardzo aktywnie i z dużą dawką przygód, nie uszczuplając portfela, tylko trzeba mieć odwagę i chęci. Jak to zrobić?

Jest forma spędzania wakacji, która rozpowszechniła się całkiem niedawno. Mimo to, skorzystało z niej już bardzo dużo osób. Doświadczenia mieli różne, jednak większość z nich, wypowiadała się bardzo pozytywnie. Tak dużą dawkę emocji dał im couchsurfing,

 

Couchsurfing, 

 

Jest sposobem podróżowania, który nie wymaga od nas  posiadania dużej liczby pieniędzy. Mówiąc najprościej, couchrusfing dosłownie oznacza „surfowanie po kanapach”, a mniej dosłownie nocowanie u ludzi za darmo. Wystarczy poznać ludzi przez Internet, na różnych stronach, które się couchsurfing’em zajmują i umówić się z kimś, kto mieszka w miejscu, które akurat nas interesuje.

 

To nie tylko darmowe spanie!

 

Couchsurfing nie polega tylko i wyłącznie na darmowym spaniu u ludzi poznanych na portalu. Uczestnicy tej idei chcą poznać osoby przyjeżdżające. Bardzo chętnie poznają tradycje i kulturę drugiej osoby, mają pragnienie poznania poglądów i wartości wyznawanych przez przybysza. Wielu gospodarzy, wyraża dużą chęć pokazania swojego miasta, okolic, zabytków, najważniejszych miejsc. Oznacza to, że wybierając couchsurfing, musicie być otwarci na poznawanie ludzi, miejsc, zainteresowań.

 

Kilka zasad dla początkujących!

 

Zapewne, wybierając couchsurfing, chętnych do przenocowania Was, będzie szukiwali  na różnych stronach i portalach internetowych. Aby poszukiwania były owocne, musicie trzymać się kilku ważnych zasad:

  1. Piszcie swoje imię i nazwisko. To sprawi, że druga osoba, będzie czuła, że jesteście wiarygodni i nie będzie się bała Was zaprosić.
  2. Musicie się oryginalnie „sprzedać”. Tworząc opis siebie, nie możecie widnieć, jako zwykli, szarzy ludzie, którzy nie mają zainteresowań i – po prostu są nudni. Opisem siebie, musicie przekonać hipotetycznego gospodarza o tym, że to akurat Wy jesteście tą osobą, która zapewni mu zastrzyk ciekawych rozmów, nowych zainteresowań i barwnych historii z Twojego życia.
  3. Bardzo istotna jest Wasza fotografia. Osoba, która chce Was poznać przez Internet, musi wiedzieć jak wyglądacie. To da jej poczucia bezpieczeństwa.
  4. Jeśli to Wy chcecie gościć innych w swoim domu, to postarajcie się, aby opis miejsca noclegowego był staranny i dokładny. Opiszcie wszystkie zasady, które obowiązują w domu. 
  5. Wyjeżdżając w podróż, pamiętajcie, aby zawsze wysyłać rodzinie, przyjaciołom informacje gdzie jesteście, jak wygląda dane miejsce i jak się nazywa osoba u której się zatrzymaliście. Dzięki tym prostym informacjom, unikniecie niebezpieczeństwa.  
  6. Nie zapomnijcie, że ta podróż jest dla Was. Czerpcie z niej jak najwięcej. Róbcie dużo zdjęć, nagrywajcie kamerą to co Was bardzo zafascynuje i to, co okaże się mniej ciekawe. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie chęć na wspomnienia.

Zupełnie bez grosza?

 

Jest możliwe, aby jechać na couchsurfing bez żadnych pieniędzy. Nocleg będziecie mieli za darmo, jest duża szansa na niezbyt sycące, ale darmowe posiłki u gospodarzy. Jadąc na stopa również nie będziecie potrzebowali gotówki. Mimo to, nie ryzykujcie kilkudniowego głodu lub kłopotów z transportem powrotnym. Może okazać się, że osoba do której jedziecie, poza udostępnieniem łóżka nie zaoferuje Wam wyżywienia. A w sytuacji daremnego oczekiwania na stopa, pare złotych na transport się przyda.

Couchsurfing, jest wakacyjną przygodą, która zapewni Wam wiele atrakcji, emocji i adrenaliny. Pozwoli na poznanie wielu wspaniałych ludzi i zobaczenie fantastycznych miejsc. Jednak, aby wyruszyć, trzeba pamiętać o zasadach, które ułatwią podróżowanie couchsurferom.

 

Dlatego jeśli szukacie przygód i dużej dawki adrenaliny, to nie zastanawiajcie się tylko podróżujcie, poznawajcie i zwiedźcie kawał świata!!!

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl