skip to Main Content

Urlop? a może życie na Bali

Fotolia 52235314 Ycienabali

Niejednokrotnie budzimy się rano, patrzymy za okno i zastanawiamy się: dlaczego życie jest takie szare? Każdego dnia ilość obowiązków przytłacza nas swoim ciężarem. 

 I pod ciężkim płaszczem pracy, nie jesteśmy w stanie zobaczyć nic co by nas satysfakcjonowało. A gdyby tak pomyśleć inaczej i spróbować czegoś zupełnie nowego? Życie na Bali może być taką alternatywą.

Zapewne, kiedy usłyszeliście o „życiu na Bali” zaczęło Was zastanawiać co to za dziwny wymysł.

Bali, to indonezyjska wyspa

Nie jest to zwykłe, szare miejsce, które sprawia wrażenie małej dziury w środku świata. Wręcz przeciwnie, potrafi zaczarować największych sceptyków i miłośników swojej starej domowej kanapy.

Bali jest miejscem, który bogaty jest w bujną przyrodę jaka nam się nawet nie śni

Miejscowa ludność zajmuje się przede wszystkim uprawą ryżu. Wydaje się to czymś zwykłym, ale ich piękno odbiera dech w piersiach… Niesamowitym widokiem na Bali są przepiękne orchidee czy rafflesie, których nie da się opisać, trzeba zobaczyć. Nie brakuje tam roślin kakaowca, kukurydzy czy tytoniu.

Niesamowitym okazem jest figowiec bengalski- drzewo, które zwyczajowo nazywane jest Banyan. Jest ono potężne i rozłożyste. Fenomenem tego drzewa jest to, że swoje początki ma na innych drzewach- wyrasta z nich, po czym wrasta w ziemię.

Drugi ciekawy okaz Bali to drzewo życia- frangipani. Oba sadzone są blisko świątyń. Niesamowite jest to, że nawet gdy którakolwiek gałąź drzew jest uszkodzona, to i tak dalej kwitną. 

Bali cieszy się ogromną ilością świątyń

Dla aktywnych jest to dobra wiadomość, ponieważ jest co pozwiedzać. Swoją wędrówkę po Bali można rozpocząć od zwiedzenia hinduskiej świątyni Pura Besakih. Mieści się ona u podnóża wulkanu Gunung Agung. Dzięki temu mamy możliwość zobaczyć dwa obiekty jednocześnie. Potem warto skierować się do wodnej świątyni Pura Tanah Lot. Bardzo ważne jest, aby dostosować się do kultury mieszkańców Bali i przed wejściem do świątyń zakryć ramiona i owinąć się sarongą- strojem dominującym na wyspie.

Pałace wodne są kolejnym ciekawym miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć. Urok Ujnga i Tirtaggangi powala na kolana. Kiedyś były one miejsce relaksu i spotkań władców Bali. Dziś przepełnione są turystami, którzy zachwycają się ich niezwykłością.

Miłośnicy sportu i adrenaliny powinni wspiąć się na wcześniej wspomniany wulkan Gunung Agung, który ma ponad 3 tysiące metrów wysokości orazi Gunung Batur- wysokość ponad 1700 m n.p.m. Taki dystans na pewno da szanse na wzmocnienie mięśni, poprawę kondycji, a na pewno nie oszczędzi Wam wrażeń.

Bali, przez wielu uważana jest za wieś zabitą dechami, bez dostępu do kultury

Nic bardziej mylnego, posiada ona swoją stolicę kultury o wdzięcznej nazwie Ubud. To tętniące życiem miasto zaoferuje Wam spektakle, różnorodne występy taneczne. Można zwiedzić tam nawet galerie sztuki. Najpiękniejsze rzeźby przywożone są właśnie z Ubud. Jednak chyba największą atrakcją wyspy są małpki makaki. 

To co ucieszy kobiety to biżuteria, niejednokrotnie robiona z roślin, które tam rosną. Naszyjniki, kolczyki, bransoletki, to wszystko to, co może dać szczęście każdej z Was. Na pewno wszystkie znajdziecie coś dla siebie. Balijczycy mają ogromną wyobraźnię i duszę artysty.

Większość mieszkańców Bali wyznaje pewną odmianę hinduizmu

Łączą ją z różnorodnymi, rodzimymi wyznaniami. Balijczycy bardzo cenią sobie turystów, którzy szanują ich religię i wszystko co z nią związane. Bezcenni dla nich są ci, którzy chcą się zapoznać z sekretami i postawami związanymi z tą wiarą. 

Bali jest świetnym miejscem wypoczynkowych dla tych, którzy kochają ciepło, piękne kurorty, dużo miejsc do zwiedzania, piękną roślinność. Zakochają się w tym miejscu na pewno ci, którzy są otwarci na nowe kultury i na ludzi, którzy z pasją o nich opowiedzą. Bali może odmienić Wasze życie!!!

Jeśli mieszkanie tam na stałe jest abstrakcyjnym pomysłem, to warto chociaż poznać miejsce na ziemi, które będzie inne od tej szarej rzeczywistości. Poznanie nowej kultury i tradycji urozmaici Waszą wiedzę i może przyczyni się do wprowadzenia nowych zasad do Waszego życia.

 

Redakcja LivingNatural.pl

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl