skip to Main Content

Uczmy dzieci aktywnego wypoczynku i zacznijmy od roweru

Fotolia 57390723 Aktywnieodmalego

Żyjemy w czasach, w których odsetek ludzi otyłych oraz z nadwagą jest naprawdę wysoki i cały czas się powiększa. Dlatego jest bardzo istotne, by przekazywać dzieciom od małego dobre wzorce.

 

Przede wszystkim w kwestii odżywiania i doboru diety ale także również istotne pokazanie dziecku, że trzeba i warto być aktywnym fizycznie. Jak można tego dokonać? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule!

Aktywny maluch od czego zacząć

Rower jest świetnym wynalazkiem, który pozwala pokonywać w szybkim tempie duże odległości a co najważniejsze odbywa się to dzięki sile ludzkich mięśni, co sprawia, że oprócz przyjemności jazda na rowerze jest także bardzo pożyteczna, gdyż poprawia wydolność organizmu, wpływa na rozwój mięśni i hartuje organizm. Warto więc zadbać, by dzieci miały od małego jak najwięcej kontaktu z rowerami.

W przypadku najmłodszych pociech są dwa wyjścia:

  • specjalne siedzisko przytwierdzane do roweru prowadzonego przez osobę dorosłą
  • przyczepka rowerowa, w której maluch będzie miał bezpieczną i ciekawą przejażdżkę.

Obydwie możliwości sprawiają, że dziecko będzie się przyzwyczajało do ruchu i uznawało go za rzecz normalną. Wraz ze wzrostem dziecka warto zakupić rowerek bez pedałów, na których dzieci odpychają się nogami od podłoża, by później szybciej i z większą łatwością nauczyły się łapać równowagę i jeździć na normalnych rowerach!

Zajęcia dodatkowe

Wielu rodziców zapisuje swoje pociechy nawet na poziomie przedszkola na cały szereg dodatkowych zajęć pozaszkolnych. Uczymy dzieci grać na instrumentach czy mówić w wielu obcych językach. Warto jednak sobie zadać pytanie czy w tym wszystkim uwzględniamy upodobania dzieci, czy jak to się nierzadko zdarza próbujemy narzucić dzieciom coś, co wynika z naszych niespełnionych ambicji. Pewnie część z was już zdążyła wyartykułować argument „a co jeśli dziecko nie chce chodzić na żadne zajęcia sportowe?”. Może być tak, że sytuacja taka jest naturalna, bo po prostu dziecko nie interesuje się sportem, czy na przykład nie posiada uzdolnień w tym kierunku. Warto jednak zadać sobie pytanie: kto powinien „zarazić” dziecko uprawianiem sportu?

Jeżeli rodzice nie pokażą pociechom, że warto być aktywnym fizycznie, bo to może być zarówno pożyteczne jak i bardzo przyjemne, to dziecko może samo do takich wniosków nie dojść i preferować, jak to coraz częściej bywa, spędzanie czasu przed różnego rodzaju ekranami.

Myślę, że każdy z was zgodzi się z twierdzeniem, że sport czy aktywność fizyczna powinna być ważną częścią życia każdego człowieka. W sporcie można odnaleźć pasję, radość a nawet zawód na całe życie! Oczywiście nie każdy musi być zawodowym sportowcem, lecz każdy może, i powinien, uprawiać sport przynajmniej rekreacyjnie. Dlatego zadbajmy by nasze pociechy dobrze to rozumiały i same były aktywne od najmłodszych lat.

Pamiętajcie także, że największa korzyść dla obu stron będzie wtedy, kiedy pokażecie dzieciakom dobry przykład!

 

Redakcja LivingNatural.pl 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl