skip to Main Content

Trendy w podróżowaniu Polaków, czyli gdzie, na jak długo i za ile

FOTO Trendy W Podrozowaniu Polakow

Wakacyjne wyprawy stanowią regularny element rocznego planu większości Polaków. Jedynie w ciągu godziny na podróż decyduje się średnio aż 27 tys. osób.

Warto poznać tendencje turystyczne rodaków – poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Gdzie szukamy informacji o ofertach wakacyjnych?

Przy wyborze celu wakacyjnej podróży Polacy najczęściej kierują się opiniami najbliższych – rodziny lub przyjaciół, którzy odwiedzili dane miejsce i mogą polecić konkretny hotel czy wskazać warte uwagi zabytki oraz restauracje. Również ponad połowa turystów sprawdza oferty wyjazdów w internecie, 
na portalach tematycznych, stronach biur podróży, w wyszukiwarkach lotów i hoteli. 
W ciągu minuty strony WWW o tematyce turystycznej odwiedza około 250 osób.

Gdzie najczęściej spędzamy wakacje?

Polacy, decydujący się na wypoczynek w kraju, wybierają urlop nad Bałtykiem, w górach lub najpopularniejszych polskich miastach. Pozostali, którzy spędzają wakacje za granicą, najchętniej jeżdżą do Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Włoch oraz Chorwacji.

Na jak długo wyjeżdżamy na wakacje?

Polski pracownik etatowy w zależności od lat pracy dysponuje 20 lub 26 dniami urlopu w trakcie roku, z których – jak wskazuje KPMG – około 12 wykorzystuje na wakacje. Rozkłada je najczęściej na jeden tygodniowy wyjazd lub na kilka podróży weekendowych, a nawet jednodniowych. Na 24-godzinne wyprawy w ciągu godziny decyduje się około 4 tys. osób.

Ile pieniędzy wydajemy w trakcie podróży?

Wysokość wydatków na wakacje może zaskoczyć każdego podróżującego. W końcu to kwestie finansowe są najczęstszym powodem, przez który Polacy rezygnują z wyjazdu. Średnio statystyczny Polak na urlopie wydaje ponad 1000 złotych. Jeżeli jednak decyduje się na wypoczynek za granicą, koszty wycieczki zdecydowanie wzrastają. Polaków na turystykę mogą wynosić rocznie nawet 20 mld złotych.

Więcej liczbowych informacji o trendach w podróżowaniu Polaków można znaleźć w ruchomej infografice przygotowanej przez HRS.

Źródło: http://www.hrs.com/pl/projekty/60-minut-w-polskiej-turystyce/

 

Artykuł sponsorowany 

Redakcja LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl