skip to Main Content

Mąka z pestek dyni na zdrowie i urodę!

Fotolia 46403345 Pestkidyni

Niekiedy budzimy się rano, stajemy przed lustrem i pojawia się myśl „Wygląd okropnie. Chcę schudnąć!” Wtedy zaczynamy planować co, ile i w jakiej postaci należy jeść. 

 Czasem osoby z nadciśnieniem i te, które mają problemy z jelitami myślą jak sobie z tymi kłopotami poradzić, ale nie biorąc żadnych leków? Mamy na to prostą odpowiedź…

Mąka z pestek dyni 

Jest świetnym „lekiem” na problemy z jelitami, na nadciśnienie, ale również spożywa się ją przy podjęciu diety odchudzającej. Pestki dyni zawierają wiele witamin m.in. z grupy B- B1,B2 oraz PP i witaminę C. Charakteryzuje je także duża ilość błonnika, żelaza, wapnia, fosforu oraz magnezu. Pestki dyni SA bogate w fitosterole jak również nienasycone kwasy tłuszczowe. Dlatego też osoby ze złym cholesterolem zachęcane są do spożywania pestek dyni.

Dodatkowe działanie potraw robionych z mąki z pestek dyni to:

Pestki dyni mają działanie moczopędne, świetnie wpływają na pęcherz czy nerki. Dla mężczyzn ma ona bardzo duży wpływ, aby uniknąć prostaty. Osoby, które mają podejrzenie lub wykryto u nich tasiemca lub glistę ludzką powinny jeść wiele posiłków z pestkami dyni, gdyż pozwalają one pozbyć się tych pasożytów.

Przygotowanie mąki z pestek dyni

Przygotowujemy tyle pestek dyni ile chcemy mieć mąki. Jeśli ilość mąki ma być duża, to bierzemy sporą ilość pestek dyni, wkładamy do miksera i miksujemy tyle czasu, aż pestki rozdrobnią się bardzo drobno.

Do czego stosujemy mąkę z pestek dyni?

Mąkę z pestek dyni, możemy wykorzystać do przygotowania chleba, bułek, różnego rodzaju ciastek np. muffinów. Ponadto wiele osób używa tej mąki do kotletów czy przyprawienia zup.

 

Redakcja LivingNatural.pl 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl