skip to Main Content

Sztuka odpoczywania

Fotolia 46656852 Sztuka Wypoczynku

Nadeszły wakcje, a ty jakoś nie masz ochoty nigdzie wyjeżdżać . Wydaje ci się, że to strata czasu i, że bez Ciebie nie poradzą sobie w pracy. 

 

Dlaczego tak się dzieje ?

Ponieważ nie potrafimy odpoczywać. Nie nauczyliśmy się słuchać swojej psychiki i ciała. Traktujemy nasz organizm jak automat. Nie pomyślimy o tym, że czasem on też potrzebuje odpoczynku, żeby  się zregenerować i w przyszłości uniknąc kłopotów zdrowotnych. 

Przedewszystkim dotyka to osób majacych wysokie ambicje i zawyżoną potrzebę uzyskiwania świetnych rezultatów w pracy oraz takich, którzy nie potrafią zaufać innym.  Osoby te nie dopuszczają możliwości zejścia z określonego poziomu. Poczucie obowiązku i to,że muszą kontrolować sytuację i niczego nie mogą delegować innym spawia, że są wewnętrznie napięci. Jak już gdzieś wyjedzie bo został namówiany przez bliskich to i tak nadal jest przywiązany do laptopa i komórki. To nie jest odpoczynek to  odpoczynek w gotowości, a jak coś się stanie. I jak w takiej sytuacji się odprężyc i wypocząć? 

Jak skłonić pracocholika do wypoczynku 

Takiej osobie powinniśmy zadać pytanie : jaki jest sens Twojego zycia? 

Jak mawiał Clemaneceaus „ Cmentarze są pełne ludzi niezastapionych”. 

Powinniśmy zacząć od małych kroczków. Napoczątek nie musi być to wyjazd nad polskie morze czy do Grecji ale np. wyjście z dzieckiem na rower. Może pójść do parku żeby spędzić czas ze sobą. 

Jak odpocząć, żeby potem efektywnie pracować

Każdy z nas ma swoje pomysły na odoczynek ale napewno najlepiej jest łaczyć odpoczynek z ruchem. Nie chodzi o zdobywanie szczytów czy pokonywanie kilometrów. Zróbmy sobie spacer po lesie czy po plaży. 

Chwila oddechu

Każdy człowiek potrzebuje wypoczynku nawet ten, który upiera się, że nie jest zmęczony. Warto tak planować wakcje, żeby znaleźć czas na spacery i ruch na świeżym powietrzu. 

Niektórym może byc potrzebny trenning autogenny aby poznać techniki relaksacyjne.

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl