skip to Main Content

Magnez – fakty i mity

Fotolia 55593643 Magnez

Magnez , prawdziwy król wśród minerałów. Od lat jest to preparat mineralny kupowany i wybierany przez nas. Dobroczynne działanie magnezu na wiele obszarów funkcjonowania naszego organizmu udowodniono setkami publikacji. 

 

Magnez

Wspomaga ważne funkcje życiowe naszego organizmu m.in. jest konieczny do prawidłowej pracy mięśni, przekazywania impulsóww układzie nerwowy. Jest takżę niezbędny do odpowiedniej pracy serca i funkcjonowania układu krwionośnego. 

Mając już świadomość jaki pozytywny wpływ ma on na nasz organizm ruszamy do apteki aby go zakupić. Ale tu stop ! , ponieważ półki apteczne uginają się od różnego rodzaju preparatów magnezowych. Postaramy się Wam przedstawic mity i fakty na jego temat.

Jak kupić, żeby nie żałować

Połykam, a więc przyswajam – MIT 

Sporo osób sądzi, że połknięcie tabletki z magnezem oznacza jego pełne przyswojenie przez nasz organizm. Nic bardziej mylnego. Wiele preparatów magnezowych w formie związków nieorganicznych, które po połknięciu, przyswajane są przez organizm w naprawdę niewielkiej części. 

Co zrobić aby uniknąć takich sytuacji ?

Magnez, który zakupujemy powien zawierać magnez w formie chelatu aminokwasowego , Witaminę B6 , która zwiększa skuteczność działania magnezu oraz Witaminę E. 

A najlepiej  jak będziemy spożywać magnez w naturalnej formie:

orzechy, pestki dyni, otręby pszenne, kakao – ale to naturalne, gorzkie, zarodki  pszenne, migdały, soja – wybierajmy szczególnie suche nasiona, bo to właśnie one zawierają najwięcej tego składnika mineralnego, biała fasola, czekolada – wreszcie ona! Najlepiej jest wybierać gorzką czekoladę, groch, szpinak i banany. 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl