skip to Main Content

Ciągłe zmęczenie – jak stawić mu czoła?

Ciagle_zmeczenie_jak_stawic_mu_czola

Nie masz siły by stać, oczy zamykają się same i tylko marzysz o powrocie do domu. Zmęczenie nie pozwala na proste czynności, dziecko odchodzi smutne, bo nie ma się z kim pobawić. Pijesz kawę za kawą, ale kofeina już chyba przestała na ciebie działać. W pracy wciąż wymagają więcej, a energia spada z każdą chwilą.

Przyczyny są różne, a rezultaty przygnębiające. Prawie 1/4 Polaków odczuwa codzienne zmęczenie! Często nie tylko przez nieprzespaną noc, ale i nieodpowiednią dietę. Niestety wielu bagatelizuje ten problem i woli najzwyczajniej położyć się spać. Sen nie jest jedynym rozwiązaniem. Brak aktywności fizycznej dodatkowo pozbawia nasze tkanki z tlenu. Krew przepływa wolniej, a oddech staje się bardziej płytki.

Produkty, które „podniosą cię na duchu” w walce ze zmęczeniem:

  • Płatki owsiane – nie zawsze lubiane przez dzieci, ale za to zdrowe i drogocenne! Z pozoru prosta oraz pospolita owsianka doda ci energii i pomoże ze zmęczeniem. Utrzymuje stężenie cukru we krwi, dzięki czemu będziesz miała jaśniejszy umysł. Jeżeli o poranku  zawsze się spieszysz i nie masz czasu na posiłek, oto szybkie rozwiązanie: Zalej połowę szklanki płatków jedną szklanką  mleka. Wsyp ulubione dodatki, jak wiórki kokosowe, czy bakalie, a następnie wstaw na noc do lodówki. Jeżeli będziesz wyjątkowo spóźniona, możesz tylko porwać ze sobą słoiczek ze śniadaniem i wybiec do pracy.
  • Kiełki – nie ważne jakie, wszystkie mają w sobie moc substancji odżywczych, których najbardziej potrzebuje twój organizm. Przeciwutleniacze, białko, błonnik oraz wiele witam, zostaną szybko przyswojone. Zawierają magnez i potas, które dodatkowo dadzą zastrzyk energii.
  • Pietruszka naciowa – wiedziałaś, że zawiera więcej witaminy C, niż owoce cytrusowe? Staraj się dodawać ją do każdego obiadu. Znakomicie udekoruje ziemniaki, czy nada smak pieczonemu pstrągowi. Zawsze miej ją pod ręką. Wystarczy, że zasadzisz nasiona w doniczce i postawisz na parapecie w kuchni. Nie ma nic lepszego, niż domowe, świeże zioła.
  • Brzoskwinie – wspierają wytwarzanie krwi i natychmiast wprawiają w lepszy nastrój. Zresztą, kto nie lubi brzoskwiń!

Jaka jest prosta recepta, by przezwyciężyć zmęczenie?

Nie sięgaj po przetworzone produkty z półek sklepowych. Nie biegnij od razu w kierunku apteki  po zareklamowany suplement diety. Sięgnij do źródeł i odwiedź stragan z warzywami oraz owocami. Tam znajdziesz witaminy „na wagę”.

A jeśli brak energii zaskoczy mnie w ciągu dnia?

Siedzenie przed telewizorem dodatkowo wzmoże twoje zmęczenie, a czas ucieknie ci między palcami. Zamiast biernego odpoczynku, wykorzystaj znane ci już „zdrowe energetyki” i poeksperymentuj z nimi w kuchni z rodziną.

Po gotowym posiłku, koniecznie wybierzcie się na spacer! Nie będziesz nawet pamiętała, że byłaś zmęczona.

Redakcja LivingNatural.pl 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl