skip to Main Content

Chroń pęcherz przed przeziębieniem!

Chron Pecherz Przed Przeziebieniem

Pogoda coraz mniej nas rozpieszcza, a my dalej marzymy o krótkich spodenkach i bikini. Wyglądamy przez okno o poranku i decydujemy się na tego dnia nie ubierać „na cebulkę” – przecież zapowiada się słonecznie. Niestety lato już odchodzi w zapomnienie, więc musimy uzbroić się w ciepłe płaszcze, czapki, szaliki, by ochronić się przed chorobą. Ale czy grozi nam jedynie kaszel lub katar? Co jeszcze powinniśmy chronić przed przeziębieniem?

Układ moczowy. Jak go chronić

To oczywiste, że dzięki niemu wydalamy toksyny oraz zbędne produkty przemiany materii. Jednak czy ma on jakieś dodatkowe zadanie? Wpływa na gospodarkę wodną organizmu, skład krwi oraz płynów ustrojowych. Wystarczy, by jeden narząd nie działał prawidłowo, a poleci efekt domina. Układ rozpoczynają nerki,  które są odpowiedzialne za odfiltrowanie z krwi substancji przeznaczonych do wydalenia, np. mocznika lub kwasu moczowego. Następnie, poprzez moczowody, toksyny trafiają do pęcherza, która może pomieścić 500- 1000 ml.

Objawy przeziębienia pęcherza

  • częste, lecz krótkie wizyty w ubikacji
  • ból i pieczenie przy oddawaniu moczu
  • nieprzyjemny zapach, zmętnienie, a nawet obecność krwi
  • wrażenie parcia na pęcherz

Jak leczyć przeziębienie pęcherza?

Najważniejszą, a zarazem najprostszą broń, stanowi ciepła kąpiel oraz odpowiedni ubiór. W kwestii bielizny, należy zwracać szczególną uwagę na czystość i pokusić się czasami o „babcine majtki”- rzecz jasna bez zbędnych koronek.

„Posiedzenie na tronie” – brzmi zabawnie, ale jeśli lubisz domowe sposoby, warto opatentować tą metodę. Przed przystąpieniem do działania, obłóż w środku muszlę klozetową starymi gazetami. Do garnka z gorąca wodą dodaj odpowiednie zioła, jak np. mięta, rumianek szałwia i parz przez 5 min. Następnie włóż całość sedesu (tak, żeby górna krawędź garnka znajdowała się kilka cm poniżej klapy) i usiądź, obkładając biodra ręcznikiem, w celu izolacji ciepła. Nasiadówka powinna trwać 20 minut.

Pij dużo wody! W ten sposób uda ci się szybko wypłukać bakterie z układu moczowego. Możesz wzbogacić napój sokiem z cytryny lub żurawiny –  zawierają witaminę C, dzięki której odczyn moczu staje się bardziej kwasowy, co ogranicza rozwój bakterii.

Nie wystawiaj swojego pęcherza na próbę. W okresie przeziębienia nawet przez chwilę nie zastanawiaj się nad oddaniem moczu. Rób to powoli i „do ostatniej kropelki”. Unikaj długich wycieczek, podczas których ciężko będzie o toaletę.

Pamiętaj, że jeśli po upływie kilki  dni objawy nie ustąpią, musisz udać się do lekarza, w celu zrobienia odpowiednich badań. Przeziębienie pęcherza to nie przelewki i może skończyć się dokuczliwymi problemami naszych nerek. 

Michalina Gustyn

Redaktor LivingNatural.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WordPress spam zablokowany CleanTalk.
Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl