skip to Main Content

Melisa lekarska, naturalny lek na uspokojenie

Mięta Pieprzowa

Melisa lekarska jest wspaniałym, naturalnym lekiem na skołatane nerwy oraz podnoszącym ducha. Melisa lekarska posiada szczególne pokrewieństwo z układem trawiennym.

Pomaga uspakajać i łagodzić nudności i wymioty; pobudza apetyt, łagodzi kolkę, czerwonkę, zapalenie okrężnicy oraz problemy trawienne związane z nerwowością.

Melisa lekarska jako lekarstwo 

Jest użytecznym lekarstwem, wtedy, gdy nerwowość i depresja powodują szybkie bicie serca (palpitacje), kłucia serca lub nieregularne bicie serca. Melisa lekarska relaksuje spazmy powodujące bóle miesiączkowe, łagodzi objawy PMS (depresja, niecierpliwość, bezsenność, itp). Melisa lekarska jest dobrym środkiem na bóle głowy, migreny, zawroty głowy oraz dźwięczenie w uszach. W połączeniu z lipą, melisa lekarska obniża ciśnienie krwi.

Gorąca herbata z melisy lekarskiej

  • Powoduje pocenie się, a co za tym idzie obniża gorączkę
  • Melisa lekarska jest wspaniałym lekiem dla dzieci w czasie przeziębień, grypy, kaszlu i kataru.
  • Właściwości redukujące nadmiar flegmy znalazły zastosowanie w leczeniu oskrzeli, jak również w czasie meczącego kaszlu i astmy
  • Melisa lekarska jest dobrym środkiem przeciwko alergiom
  • Właściwości przeciwwirusowe melisy lekarskiej znalazły zastosowanie w leczeniu opryszczki

Rodzajowa nazwa „Melissa”

Pochodzi od greckiego słowa „pszczoła”. Kwiaty melisy lekarskiej są białe lub żółtawe i pojawiają się od czerwca do września. Liście melisy lekarskiej emitują silny, cytrynowy zapach i są koloru jasno zielonego o owalnym kształcie. Melisa lekarska jest ziołem wieloletnim o zapachu zbliżonym do cytryny.

Melisa lekarska była ulubionym ziołem pszczelarzy w starożytnych czasach. Pocierali oni zgniecionymi, świeżymi liśćmi ule, aby zachęcić pszczoły do powrotu.

Redakcja

LivingNatural.pl 

 

This Post Has One Comment
  1. Melisa jest niesamowicie skuteczna, jeśli chodzi o kojenie skołatanych nerwów. Ja ją biorę w postaci extraspazminy (w skladzie jest też uspokajający kozłek) I naprawdę skutecznie mnie wycisza, ale nie powoduje, że człowiek jest kołowaty

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl