skip to Main Content

Sok z pokrzywy to samo zdrowie!

Sok Z Pokrzywy

Sok z pokrzywy? Ale jak to? Nie poparzę sobie języka? Mimo, że ta roślina kojarzy się nam się z dosyć nieprzyjemnym uczuciem podczas „bliskiego spotkania”, może mieć zbawienny wpływ na organizm. Poniżej przedstawiamy, jakich korzyści dostarczy ci sok z pokrzywy. Warto polubić tę roślinę.

Co zawiera pokrzywa?

Jako zioło wykorzystywane od lat w lecznictwie, słynie z wielu dobroczynnych właściwości. Zawiera m.in.:

  • Żelazo – czy to nasze „drugie płuca”? Wiadomo, że sam pierwiastek nie jest w stanie za nas nabrać powietrza, jednak dzięki niemu, uzyskany tlen może zostać w pełni wykorzystany. Skutki niedoboru żelaza, są szczególnie widoczne podczas miesiączki i mogą objawiać się anemią.
  • Krzem – „Nie mogę żyć bez niego” – i to wcale nie chodzi o naszego partnera. To dzięki krzemowi nasz organizm jest w stanie wchłaniać, aż 70 innych pierwiastków. Najbardziej potrzebują go kobiety będące w ciąży.
  • Mangan – czyli zdrowe kości. Jego brak w organizmie, może powodować osteoporozę.
  • Garbniki – posiadają właściwości antybakteryjne oraz przeciwzapalne, korzystnie wpływają na problemy skórne. Właśnie dlatego na drogeryjnych półkach, często widzimy szampony przeciwłupieżowe z dodatkiem pokrzywy.
  • Chlorofil – czy tylko dla roślin? Nie! Zasada jest prosta – dzięki niemu zwiększamy ilość tlenu we krwi, co przekłada się na oczyszczanie organizmu, a w szczególności układu pokarmowego.

Gdzie znajdę sok z pokrzywy?

W większości sklepów ze zdrową żywnością, tuż obok soku z żurawiny, czy aloesu. Jeśli nie lubisz biegać po mieście, w szybki sposób zamówisz go przez Internet na Sok z pokrzywy bio 500 ml – Allmart.pl

A może masz ochotę zrobić sok sama? Jeśli tak, koniecznie wypróbuj ten przepis, który prawie nic nie kosztuje!

Pokrzywy zbieraj najlepiej wczesną wiosną, kiedy to zawierają najwięcej dobroci dla twojego organizmu. Następnie opłucz liście (bez łodyg) w ciepłej wodzie. Dzięki temu zabiegowi, nie popatrzysz sobie języka 🙂 Teraz kolej na wyciskanie! Umieść pokrzywę w sokowirówce wolnoobrotowej i poczekaj, aż wypłynie ostatnia, zielona kropelka. Sok możesz przechowywać w lodówce, ale wtedy stracisz na terminie ważności. Polecamy umieścić płyn w specjalnych woreczkach do kostek lodu i zamrozić. W ten sposób, na długi czas, będziesz mogła cieszyć się swoim wyrobem. Wystarczy, że dodasz jedną kostkę do szklanki wody i napój gotowy!

Na zdrowie! Choć dzięki pokrzywie, to chyba zbędne życzenia 🙂

Michalina Gustyn

Redaktor LivingNatural.pl 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl