skip to Main Content

Opryszczka – jak szybko ją wyleczyć?

Opryszczka Jak Szybko Ja Wyleczyc

Wstydzisz się do kogoś zagadać, nie możesz nałożyć swojej ulubionej szminki, a na dodatek ściągasz spojrzenia? To typowe objawy opryszczki, która może ci przysporzyć nie lada problemu. Ciężko się jej pozbyć, a na dodatek także zatuszować. Poniżej podpowiadamy, jak poradzić sobie w sytuacji, gdy złapie nas ta krępująca choroba.

Jak do tego doszło, że opryszczka się pojawiła?

Bynajmniej nie zaraziłaś się opryszczką dzięki „pocałunkom na wietrze” 🙂 Do najczęstszych powodów należą zbyt długie przebywanie na słońcu, wizyta u stomatologa lub zostanie świeżo upieczoną mamą. Opryszczka to specyficzne pęcherze, które mogą pękać, a na ich miejscu tworzą się bolesne strupy. Taki stan rzeczy, może zachowywać się na twoich wargach nawet do 2 tygodni, jednak jeśli w miarę szybko zareagujesz, ten okres z pewnością się skróci.

Szybkie sposoby na opryszczkę

Po pierwsze i zarazem najważniejsze – unikaj pokarmów, które mogą podrażnić twoje usta. Niestety ostre chińskie jedzenie, czy kwaśne żelki muszą iść w odstawkę.

Jeżeli obrzęk na wargach jest wyjątkowo bolesny, możesz złagodzić zaczerwienienie stosując zimne kompresy. W tym celu zamocz ręcznik w chłodnej (i koniecznie czystej!) wodzie, a następnie przyłóż w dotknięte opryszczką miejsce i przytrzymaj przez 15 minut. Zabieg powtarzaj 3 razy dziennie.

  1. Aloes! Drogocenna roślina, przydatna w większości problemów skórnych. Jeżeli gdzieś w twoim domu zaszył się sok lub żel z aloesu, to koniecznie skorzystaj z niego, nakładając na opryszczkę.
  2. Trio przeciw przeziębieniu – czyli czosnek, cebula oraz cytryna. W tej dolegliwości także możesz wykorzystać ich zdrowotne właściwości. Po prostu połóż plasterek wybranego produktu na pęcherzyk ropny i noś na wardze przez ok. 30 minut. Jeśli musisz wyjść z domu, posmaruj usta odrobiną soku z jednego z powyższych specyfików.
  3. Możesz także zaopatrzyć się w apteczne plasterki, które rozpuszczą się na twoich ustach, pozostawiając za sobą substancję, która przyspieszy proces leczenia.

Profilaktyka w walce z opryszczką

Może to się wydawać dziwne, ale twoje usta także potrzebują ochrony przed słońcem. Najlepiej, jeżeli zaopatrzysz się w nawilżająca lub natłuszczającą pomadkę, która dodatkowo zawiera filtry UVB minimum 15 SPF.

Środki do higieny osobistej, takie jak ręczniki, czy szczoteczki do zębów, niech będę tylko na twoją wyłączność. Przecież nie chcesz zarazić kogoś lub siebie opryszczką.

Myj często ręce i unikaj dotykania palcami twoich warg, szczególnie, jeśli ostatnio się zraniłaś. W kwestii pocałunków także należy uważać, jednak wg badań, śliną przenosimy mniej bakterii, niż przy uściśnięciu dłoni 🙂

Opryszczka to choroba, na którą nie ma konkretnego lekarstwa, jednak dzięki powyższym wskazówkom, z pewnością przyspieszysz proces gojenia i uśmierzysz ból. Już po paru dniach, śmiało będziesz mogła lśnić swoim naturalnym uśmiechem.

Michalina Gustyn

Redaktor LivingNatural.pl 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl