skip to Main Content

Kapsaicyna w walce z rakiem!

Kapsaicyna W Walce Z Rakiem

Czekamy, czekamy i często tracimy nadzieję… Lekarstwo na raka, pomimo ogromnej liczby badań, nadal nie zostało opracowane. Wszystko dlatego, że nawet jeśli uda się wymyślić nowy specyfik, to ten jeszcze przez kilka lat będzie leżeć na laboratoryjnej półce, poddawany szeregom analiz. Jak zatem możemy walczyć oko w oko z nowotworami?

Kapsaicyna pod znakiem zapytania

Ostry smak chili nie bierze się znikąd. To dzięki kapsaicynie, działa na nasze receptory bólu, sprawiając wrażenie pieczenia. Przypuszczałabyś, że spożywając piekielne papryczki, możesz walczyć z nowotworami? Badania przeprowadzone na zwierzętach dowodzą, że kapsaicyna wykrywa chore komórki i zabija mitochondria odpowiedzialne za ich podział i rozrost, przy okazji nie niszcząc tych zdrowych. Nie ważne w której części ciała zaatakował nowotwór – poradzi sobie z każdym.

Jak „przyjmować” kapsaicynę?

Naturalnie, że z natury. Najpopularniejszym i zarazem najprostszym sposobem jest sporządzenie własnej mikstury. Wystarczy w odpowiednich proporcjach (1:1) zalać suszone, posiekane papryczki chili olejem z pestek winogron lub olejem lnianym (znajdź go w najlepszej cenie na allmart.pl). Następnie wstawić do lodówki na około 2 tygodnie, wstrząsając kilka razy dziennie butelką. Po tym czasie, pić po jednej łyżeczce płynu przed każdym posiłkiem. Jeśli kapsaicyna przyprawiła twoje kubki smakowe o prawdziwe piekło, sięgnij po parę łyków mleka.

Czy kapsaicyna tylko na nowotwory?

Oprócz zmniejszania czynników rakotwórczych, kapsaicyna jest stosowana w lekach rozgrzewających stawy i mięśnie. Uratuje cię nawet przed groźnym kieszonkowcem, czającym się za ciemną uliczką. Dlaczego? Gaz pieprzowy, który powinnyśmy zawsze nosić w torebce, zawiera aż 15% substancji czynnej, jaką jest kapsaicyna! Wspomaga ona także odchudzanie, pobudzając metabolizm do szybszego działania.

Popularność kapsaicyny!

Fora internetowe pękają w szwach od dyskusji na temat przeciwnowotworowych właściwości kapsaicyny. Wiele osób opisuje swoje prywatne spostrzeżenia i zaskakująco wiele z nich, wyleczyło się ze złośliwców na dobre. Czasem nawet przypadki, w których dni pacjenta zostały już policzone. Jednak pamiętajmy, że każdy z nas ma inny organizm i jego reakcja jest ściśle indywidualna. „Cóż jest trucizną? Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną”.

A czy do ciebie przemawia kapsaicyna? Być może jest dla niektórych ostatnim  światełkiem w tunelu, w oczekiwaniu na lekarstwo na raka. Jeśli znasz kogoś, kto boryka się z tym wielkim problemem, szepnij mu o związku chemicznym, zawartym w papryczkach chili.

Michalina Gustyn

Redaktor LivingNatural.pl 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl