skip to Main Content

Najlepsze produkty wspierające serce – czerwone wino, zielona herbata!

Najlepsze Produkty Wspierajace Serce

Pik, pik, pik …Kto tam? W ciągu dnia nawet nie zauważamy jak nasze serce transportuje przez minutę aż do 6 litrów krwi. Jak na narząd, który ma ok. 12 centymetrów, to naprawdę imponujący wynik. Jak możemy pomóc naszemu sercu, by jeszcze przez długi czas mogło nam służyć?

Badania jak też potrzebne 

Wyniki kampanii „Ciśnienie na życie” wykazały, że przeciętne serce Polaka jest o 6 lat starsze od niego! Co powoduje w naszym społeczeństwie te fatalne liczby? Jak na większość chorób, odpowiedzią na to pytanie jest otyłość oraz nadwaga. Nie mamy czasu na dbanie o to, co spożywamy, a wyjście na miasto bez samochodu nie wchodzi w grę. By zwalczyć stres, wolimy sięgnąć po papierosa, niż ziołową herbatę. Wejście po schodach  na drugie piętro kojarzy się nam z wyprawą na Mount Everest.

Jak możemy sobie pomóc?

Czerwone wino – nie bez powodu Grecy oraz Włosi popijają ten szlachetny trunek do obiadu. I wcale nie dlatego, by wprowadzić wesołą atmosferę. Jedna lampka zawiera potrzebne nam flawonoidy, które toczą walkę z miażdżycą i zakrzepami. Wino rozrzedza krew, a dzięki potasowi, pomaga w leczeniu nadciśnienia. Oprócz właściwości wspomagających serce, wzmaga wydzielanie śliny i enzymów trawiennych. Niektórym na samą myśl o winie, ślinka sama cieknie ☺. Dla wyjątkowo ambitnych w tej kwestii, uprzedzamy, że jednorazowe wypicie dużej ilości tego alkoholu nie pomoże, a jedynie zaszkodzi naszej wątrobie.

Zielona herbata – znana wszystkim zwolenniczkom młodego wyglądu. Ale czy poprawia tylko kondycję skóry? Podobnie jak czerwone wino zwiększa przepuszczalność naczyń krwionośnych.  Zielona herbata jest bogata w antyoksydanty, które pomagają w unikaniu chorób serca, lecz nie wolno z nią przeholować. Pięć filiżanek na dzień to zupełne maksimum, a osobom z podwyższonym ciśnieniem, w ogóle nie zaleca się picia tej herbaty.

Wygodne suplementy ale czy potrzebne!

Wiedziałaś, że istnieje nawet wino w kapsułkach? No, może nie sam alkohol, ale przynajmniej jego esencja, czyli wszystko co najlepsze zamknięte w małej osłonce. Już nie musisz obawiać się jazdy samochodem!

Zielona herbata ma większe pole do popisu. Można zakupić nie tylko susz, ale również tabletki, napoje czy nawet ziołowe cukierki. (więcej produktów z zielonej herbaty na allmart.pl)

Zanim będziesz zmuszona biec do lekarza, zainwestuj sama w swoje zdrowie, zaopatrzając się w produkty naturalne i łatwo dostępne. Lepiej już teraz raz na jakiś czas wypić wino lub herbatkę do obiadu, niż później wydawać fortunę na lekarstwa. Profilaktyka przede wszystkim!

Michalina Gustyn

Redaktor LivingNatural.pl 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl