skip to Main Content

Graviola – owoc nie tylko na raka!

Graviola Owoc Nie Tylko Na Raka

Flaszowiec miękkociernisty, czyli popularna graviola. Choć tradycyjna nazwa może wydawać się śmieszna, zbawienny wpływ tej rośliny na organizm to już całkiem poważna sprawa. Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób może ci pomóc? Przeczytaj poniższe informacje, a być może uchronisz się przed nowotworem.

Graviola – kolejny cud na raka?

Magicznych lekarstw na nowotwory było już naprawdę wiele. Od czerwonej papryki, po czosnek, a nawet cytrynę. Czy grawiola to kolejny wciskany nam mit? W każdej plotce znajdzie się ziarenko prawdy. Ponoć w dużych koncernach farmakologicznych opracowuje się lekarstwa antynowotworowe, właśnie na bazie flaszowca miękkociernistego. Czy zanim produkt zostanie wprowadzony na rynek, możemy powziąć samodzielną profilaktykę? Oczywiście, że tak! Ryzyko wynosi mniej niż zero, a możemy uzyskać wysokie aktywa!

Co zatem oferuje nam graviola?

Nie tylko owoce, ale również korzenie, kora, a nawet liście i nasiona mogą skutecznie pomóc w walce z nowotworami takich części ciała jak: płuca, piersi, prostata, okrężnica, jajniki, macica, pęcherz moczowy, czy skóra. Już od dawien dawna szamani wykorzystywali właściwości tej rośliny w chorobach serca, wątroby oraz przy astmie. Zanim odkryto jej rolę w terapii przeciwko rakowi, służyła jako środek pomagający przy wrzodach żołądka, neutralizując kwaśne pH. Masz problem z reumatyzmem? Graviola doskonale radzi sobie z problemami kostnymi, dzięki dużej zawartości wapnia. Posiada także spore pokłady choliny, która wpływa na stan układu sercowo – naczyniowego. Liście flaszowca mogą również posłużyć jako okłady przy stanach zapalnych błon śluzowych – tak są najczęściej wykorzystywane na terenach Peru. Zaś na Karaibach, traktuje się je podobnie jak u nas cytrynę, przy przeziębieniu i grypie.

Z czym to się je?

Owoce gravioli można spożywać w surowej formie, jak i suszone. Dodane do smoothie z pewnością dodadzą niebanalnego smaku. Nasuwa się tylko pytanie: „Skąd ja wezmę tą cudowną roślinę?”. Niestety w Polsce zakupienie owoców jest równie ciężkie jak otrzymanie wizy do ojczystego kraju grawioli. Jako alternatywę możemy przybrać sok, który dostaniemy w większości aptek. Równie dobrym pomysłem będzie przyjmowanie tabletek. Im produkt ciężej pozyskać, tym jest bardziej pożądany!

Czy działanie gravioli wzięło się znikąd?

Dotychczasowe badania nie odpowiadają jasno na pytanie o zdrowotne właściwości gravioli. Zdania specjalistów są podzielone, a chorych wciąż przybywa. Minie jeszcze sporo lat, zanim oficjalnie zostanie wprowadzone lekarstwo na bazie tej rośliny.

Nawet jeśli nie postawiono na tobie diagnozy, możesz śmiało posłużyć się graviolą jako suplementem diety. Małe, codzienne dawki pomogą w profilaktyce, a ty będziesz spokojniejsza na przyszłość! Flaszowiec ma ponoć 10 000 razy skuteczniejsze działanie niż chemioterapia! Poleć go także swoim znajomym.

Michalina Gustyn

Redaktor LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl