skip to Main Content

Witamina C – także cenna dla naszej cery!

Witamina C Cenna Dla Naszej Cery

C jak cytrusy, ale również C jak cera! Witamina C to nie tylko środek pomocny przy przeziębieniu. Znajdziesz ją także w wielu kosmetykach do pielęgnacji skóry, na którą ma zbawienny wpływ. Przekonaj się, czy ty także powinnaś dołączyć ją do swojej listy zakupów – nie tylko tych spożywczych, ale także drogeryjnych!

Nie wystarczy sama cytryna?

Wydawać by się mogło, że dostarczenie witamin do naszego organizmu nie należy do trudnych rzeczy. Niestety sprawa ma się inaczej w wypadku skóry, która jest na ostatnim miejscu w kolejce do otrzymywania potrzebnych substancji. Musimy o nią dodatkowo zadbać stosując odpowiednie kosmetyki dostosowane do naszych potrzeb. Skóra jest największym ludzkim organem – może mieć nawet do 2 m²! Mamy o czym pamiętać!

Dlaczego witamina C jest taka cenna?

Nie będziemy omawiać tak oczywistych faktów jak ochrona przed przeziębieniem. Zajmiemy się właściwościami pielęgnacyjnymi witaminy C. Słynie ona przede wszystkim z działania antyoksydacyjnego. Co to oznacza? Zwalcza wolne rodniki, czyli największych sprzymierzeńców zmarszczek! Hamuje aktywność substancji, które mają na sumieniu niszczeniu kolagenu – budulcowego białka skóry, odpowiedzialnego za jej sprężystość. Witaminę C znajdziemy także w filtrach przeciwsłonecznych, gdyż wspomaga ochronę przed szkodliwymi promieniami UV oraz niweluje ich skutki.

Witamina C – komu pomoże?

Jeżeli cierpisz na nieestetyczne plamki pigmentacyjne (często spowodowane brakiem ochrony przed słońcem) witamina C spieszy na ratunek! Efektywnie rozjaśni koloryt twojej skóry, sprawiając, że stanie się rozświetlona. Jej efekty działania są naprawdę imponujące i szybkie. Nie można również zapomnieć o właściwościach przeciwzmarszczkowych. Poprzez pozytywny wpływ na ilość kolagenu w skórze ochroni nas przed przyszłymi zmarszczkami, a namnażając keratynocyty (komórki naskórka) spłyci już powstałe. Ponadto witamina C jest pomocnym składnikiem w walce z trądzikiem. Hamuje wydzielanie łoju, przez co nie tworzą się zaskórniki oraz łagodzi stany zapalne.

Witamina C w laboratorium

Dodanie witaminy C do kosmetyków wcale nie jest takie proste jak się wydaje. To dosyć kapryśny składnik, który bardzo szybko może ulec rozpadowi pod wpływem temperatury, światła, czy tlenu. Z tego powodu stosuje się wiele form witaminy C, takich jak kwas L-askorbinowy (Ascorbic Acid), izostearynian askorbylu, lub etylowany kwas askrobinowy.

Decydując się na zakup kosmetyku z dodatkiem witaminy C bądź ostrożna i nie daj się nabrać. Sprawdź dokładnie skład danego produktu i o ile producent oferuje taką możliwość, odczytaj ze strony internetowej zawartość procentową. Później już tylko pozostanie ci cieszyć się swoją gładką i sprężystą skórą! (znajdź swój krem z witaminą C na allmart.pl)

Michalina Gustyn

Redaktor LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl