skip to Main Content

Olśniewaj uśmiechem z aparatem ortodontycznym!

Olsniewaj Usmiechem Z Aparatem Ortodontycznym

Wielu osobom kolorowy aparat na zębach kojarzy się z osobami w nastoletnim wieku, które pragną naprawić swoją wadę zgryzu. Ale czy ten zabieg można wykonać także u dorosłych? Czy jest już za późno na hollywoodzki uśmiech?

Zapach w gabinecie ortodontycznym może i nie kojarzy się z czymś przyjemnym, jednak coraz więcej dorosłych osób decyduje się na aparat. W końcu nie każdy rodzi się z uśmiechem jak z okładki, a kompleksy spowodowane wadą zgryzu, często nie pozwalają nam czuć się w pełni swobodnym w towarzystwie. Zasłaniamy usta przy śmiesznych kawałach, do zdjęcia zawsze je zamykamy. Na takim zachowaniu można zjeść zęby!

Czy nie jest już za późno?

Nie! Jeżeli tylko twoje zęby są w dobrej kondycji, o czym powinnaś się przekonać na pierwszej wizycie. Nie zniechęcaj się sięgając porady u sąsiadki, tylko powierz swój uśmiech fachowcy. Jeśli cierpisz na chorobę przyzębia lub stany zapalne w jamie ustnej, muszą być one zlikwidowane przed rozpoczęciem leczenia – a przecież nie będzie to trwało wiecznie! Niestety grupami, które nie mogą nosić aparatu ortodontycznego, są osoby cierpiące na białaczkę oraz przyjmujące leki na osteoporozę.

Krzywe zęby – uszczerbek na zdrowiu

Decydując się na aparat ortodontyczny wcale nie musimy tego robić czysto ze względów estetycznych. Wiedziałaś, że wada zgryzu może także wpływać na kondycję całego organizmu? Bóle głowy, które często mylimy z migreną, bóle oczu, czy zgrzytanie lub ścieranie się zębów. Krzywe zęby niejednokrotnie mają także wpływ na wadę wymowy! Bakterie, które rozwijają się w trudno dostępnych miejscach mogą prowadzić do rozwinięcia się paradontozy! Przemyśl, czy warto dalej czekać.

Nie obawiaj się jak będziesz wyglądać

Ortodoncja rozwinęła się już na tyle, że osoby z aparatami nie wyglądają już jak typowy kujon z amerykańskiego filmu. Najpopularniejszy – aparat ligaturowy możesz nosić z przeźroczystymi gumeczkami, przez co twój uśmiech będzie wyglądał naturalnie. Jeżeli posiadasz trochę grubszy portfel, całą sprawę załatwi aparat lingwalny, którego nikt nie zauważy! Dlaczego? Zakłada się go od wewnętrznej strony zębów! Jego działanie jest równie precyzyjne, a ty nie będziesz się przejmować się tym, jak wyglądasz.

Aparat ortodontyczny? Lepiej późno niż wcale! Masz jeszcze dużo czasu, by móc olśniewać uśmiechem i na zdjęciach wyrazić całą swoją radość. Niezależnie od tego, ile masz lat, zdrowe zęby to inwestycja w przyszłość! 

Produkty do higieny jamy ustnej znajdziesz na Allmart.pl

Michalina Gustyn

Redaktor LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl