skip to Main Content

Nieprzespana noc – jak usunąć efekty zmęczenia?

Nieprzespana Noc

Intensywny weekend? Plotki z przyjaciółką przez całą noc? A może po prostu dużo pracy? Powody do zmęczenia mogą być różne, a na efekty nie musimy długo czekać. Po nieprzespanej nocy najczęściej budzimy się z workami pod oczami i opuchniętą buzią. Jak zatem wyjść „z twarzą” i uniknąć oznak zmęczenia?

Poranne orzeźwienie

Zimny prysznic to podstawa! Przyspiesza krążenie krwi, a nasz organizm w oka mgnieniu staje się o wiele lepiej dotleniony. Jeżeli ciężko przekonać ci się do takiego szoku zaraz po przebudzeniu, weź parę głębokich oddechów i już będziesz gotowa na wypłynięcie na głęboką wodę! Po takiej dawce porannej energii możesz zapomnieć o kubku kawy! Zimny prysznic wpłynie także na twoje spięte mięśnie, jeśli tańczyłaś przez całą noc ☺.

Odpowiedni makijaż

Na jaki make-up postawić w sytuacji, gdy nasza twarz ma sobie wiele do życzenia? Oczywiście pełen blasku ! Użyj do tego celu rozświetlającego podkładu,  rozświetlacza pod oczy i korektora w miejscach potrzebujących lepszego krycia. Dodatkowo możesz musnąć swoją twarz prawdziwymi promieniami słońca, aplikując na policzki , czoło oraz podbródek puder brązujący. W tym dniu zapomnij o smokey eye i użyj jedynie zalotki oraz tuszu do rzęs.

A odpowiednie kosmetyki do makijażu, możesz kupić przy okazji zakupów spożywczych na Allmart.pl!

Brak oznaków zmęczenia? To już na mojej głowie!

No właśnie. Idealnym sposobem na odciągnięcie uwagi od naszej zmęczonej twarzy będzie perfekcyjna fryzura! Na co postawić tym razem? Koniecznie rozpuszczone, bujne i błyszczące włosy! Po ciężkiej nocy zrezygnuj z prostownicy i końskiego kucyka. Wybierz lekko nieogarnięte loki, które przysłonią twoją pozbawioną sił cerę i voilà! Grzywka w tym wypadku będzie dodatkowym atutem.

Jak cię widzą tak cię piszą

No dobrze, skoro mamy już make-up i fryzurę, nadszedł czas na odpowiedni look. Najchętniej wyszłabyś z domu w wygodnym dresie? Nie tym razem. Taka stylizacja może zepsuć cały efekt promiennego wyglądu. Postaw na klasykę. Wystarczy, że założysz elegancką białą bluzkę i jeansy. Do tego jakieś lekkie dodatki i jesteś gotowa do wyjścia! Zrezygnuj z intensywnych kolorów takich jak czerwień, czy fiolet, które podkreślają zmęczenie.

Bądź gotowa do wyjścia, nawet jeśli twoja twarz na pierwszy rzut oka zdradza, o której położyłaś się spać. Te parę trików pomoże ci zniwelować oznaki zmęczenia i doda ci pewności siebie! Zimny prysznic, odpowiedni makijaż, fryzura oraz ubiór sprawią, że będziesz w świetnej formie na kolejny dzień!

Michalina Gustyn

Redaktor LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl