skip to Main Content

Zimne stopy i dłonie – jak temu zaradzić?

Zimne Stopy Dlonie Jak Temu Zaradzic

Wychodzisz na dwór i w momencie twoje stopy oraz dłonie staja się niczym z lodu? Rękawiczki i grube skarpety przestały działać, a tobie dalej zimno? Po przyjściu do domu pomaga ci tylko ciepła kąpiel? Te problemy dotyczą znacznej części kobiet, jednak nie należy ich bagatelizować. Sprawdź, co powoduje taką reakcję twojego organizmu i jak temu zaradzić.

Co jest powodem zimnych stóp i dłoni?

W tej kwestii jedną z najistotniejszych rzeczy staje się krążenie krwi. W zimie często nasze kończyny zostają zaniedbane na rzecz tych ważniejszych, wewnętrznych organów, które wymagają stałego dopływu krwi. Zawsze zakładasz rękawiczki i ciepłe skarpetki, a dyskomfort nie ustępuje? Problem może tkwić właśnie w za ciasnym ściągaczu! Praca w biurze – kolejny powód zimnych stóp i dłoni. Niby takie nic, ale ma wpływ na nasze krążenie! Jeśli jesteś skazana na siedzący tryb życia, pamiętaj o małej przerwie na rozprostowanie kości!

Jak walczyć z problemem?

Jak efektywnie zapobiegać syndromowi zimnych stóp i dłoni? O odpowiednim ubiorze nie trzeba wspominać, jednak jest kilka spraw, które pomogą ci się rozgrzać. Na chłodniejsze dni weź koniecznie ze sobą ogrzewacze do rąk! Te niepozorne maleństwa mogą być ratunkiem na czarną godzinę. Nie zabierają dużo miejsca, a ogrzeją cię, kiedy najbardziej tego potrzebujesz. Zażyj ruchu zamiast tabletek! W końcu aktywność fizyczna najlepiej usprawni procesy krążenia krwi, a adrenalina dodatkowo wspomoże jej przepływ. Po takim zastrzyku energii weź koniecznie prysznic, oblewając się na zmianę ciepłą i zimną wodą. Następnie wymasuj zmarznięte kończyny maścią rozgrzewającą i wskakuj do łóżka!

Naturalnie dla zimnych stóp i dłoni

Matka natura doposażyła nas w odpowiednie składniki także w tej kwestii. W końcu nie ma to jak rozgrzać się od środka, dzięki specjalnego naparowi! Co będzie nam potrzebne do sporządzenia takiej mikstury? Rzecz jasna imbir! Nie tylko wspomoże krążenie, ale również złagodzi bóle mięśni i podniesie temperaturę ciała. Wystarczy zetrzeć jedną łyżeczkę tego wspaniałego korzenia i zalać ją szklanką wrzącej wody. Kolejny na liście pojawia się cynamon, którego działanie jest bardzo zbliżone do imbiru, a smak pasuje do wielu słodkich deserów. A na deser serwujemy jeszcze jeden specyficzny produkt o nazwie Ginkgo Biloba! Pewnie nie raz obiło ci się o uszy o wszechstronnym działaniu miłorzębu japońskiego, który można stosować pod postacią naparu jak i tabletek. Ten gatunek chińskiego drzewa rozjaśni twój umysł i rozgrzeje zziębnięte kończyny!

Wyjazd na narty, czy niedzielny spacer w chłodny dzień już nie muszą być dla ciebie wyzwaniem. Spędzaj aktywny czas na świeżym powietrzu i nie przejmuj się, że będzie ci zimno. Zainwestuj w ciepłe ubranie, weź ze sobą ogrzewacze do rąk, a po udanej zabawie wypij herbatkę z imbirem, cynamonem, czy miłorzębem japońskim! My się zimy nie boimy!

A na Allmart.pl, znajdziesz specjalnie produkty do twoich zimnych stóp i dłoni

Michalina Gustyn

Redaktor LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl