skip to Main Content

Jak złagodzić bolesne miesiączki?

Jak Zlagodzic Bolesne Miesiaczki

Skurcze w dolnych częściach brzucha, apatia i ciągle podenerwowanie. Brzmi znajomo? Tak, to zjawisko występuje raz w miesiącu u każdej dojrzałej kobiety. Niestety u wielu z nas te objawy są bardziej nasilone i wręcz nie do wytrzymania. Jak złagodzić bolesne miesiączki i sprawić, że nie będziemy czuć ciągłego dyskomfortu?

Pierwsze dni miesiączki potrafią być naprawdę trudne. Dla około 40% kobiet oznacza to całkowity brak energii oraz uporczywy ból, przez który czujemy się unieruchomione. Mimo, że nasza płeć przeciwna często kojarzy miesiączkę ze zwiększonym narzekaniem i drażliwością, na złym humorze się nie kończy. Dowiedz się, co pomoże ci przetrwać ten trudny czas!

Domowe sposoby na miesiączkę 

Na bolący brzuch podczas miesiączki doskonale sprawdzi się ciepłe łóżko oraz… ciepły termofor! Jednak o ile gorący kompres doskonale zneutralizuje ból, o tyle długa kąpiel nie jest wskazana – na wskutek ciepła naczynia krwionośne rozszerzają się i może być na słabo .

Jak jeszcze możemy sobie pomóc? Na dwa tygodnie przed planowaną menstruacją zacznij codziennie zażywać witaminę E, która rozrzedzi krew i zmniejszy jej krzepliwość.

Kiedy wizyta u ginekologa?

Niestety czasami zwykłe okłady i tabletki przeciwbólowe nie wystarczają. Jeśli skurcze uniemożliwiają ci normalne funkcjonowanie, a miesiączka wiąże się z braniem urlopu w pracy, musisz zgłosić się do specjalisty. Wizyta u ginekologa jest także wskazana, gdy okres trwa dłużej niż tydzień lub wiąże się z koniecznością częstej zmiany podpasek – grozi to bowiem zbyt dużą utratą krwi. Pamiętaj, że miejsca intymne to wyjątkowo poważna sprawa i nie należy bagatelizować takich oznak!

Dieta podczas miesiączki

Wraz z dużą utratą krwi nasz organizm zostaje pozbawiony dużej ilości żelaza, które tworzy krwinki przenoszące tlen oraz substancje odżywcze. Takie braki objawiają się poprzez bladość skory, zawroty głowy, a nawet niedokrwistość! W  jakich produktach powinnyśmy szukać potrzebnego podczas miesiączki żelaza? W czekoladzie! Pewnie wielu już otworzyły się oczy na samą myśl o słodkiej, roztapiającej się w ustach tabliczce, jednak hola hola… Mowa tutaj o ciemnej, gorzkiej czekoladzie, która z pewnością zawiera więcej cennych składników, niż ta mleczna. Choć ciężko wyobrazić sobie okres bez pudełka lodów i paczki chipsów, powinnyśmy unikać w tym czasie potraw o zbyt intensywnym smaku, które maja działanie wzdymające. Słodkie napoje warto zastąpić rozkurczowym naparem z ziół takich jak rumianek, nagietek, czy mięta.

Nie daj się bolesnym miesiączkom i rozwiąż ten problem bez rozlewu krwi! :). Zadbaj o siebie w domu, relaksując się przy ciepłym termoforze, a jeśli to nie wystarczy, zgłoś się do ginekologa. Pamiętaj także o odpowiedniej diecie i uzupełnieniu niedoborów żelaza!

Zadbaj także o swoją higienę intymną i zaopatrz się w potrzebne produkty na Allmart.pl!

Michalina Gustyn

Redaktor LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl