skip to Main Content

Płynna spirulina w walce z wirusami

Rodzina Zima

Babcine metody na infekcje wirusowe, jak imbir, cebula czy czosnek, a także popularne leki dostępne bez recepty, nie zawsze działają. Dlatego coraz bardziej popularne są preparaty, które zawierają spirulinę.

 

Dostępny jest także jej płynny wyciąg, o wyższej koncentracji niż mają tabletki. Jego antywirusowe działanie potwierdzono w piśmie naukowym. 

Słodkowodna alga

Mimo dzisiejszej degradacji środowiska naturalnego, woda niektórych akwenów, nadal jest źródłem związków organicznych i substancji mineralnych, o wysokim stężeniu. Jedną z nich jest Spirulina platensis, czyli żyjąca w jeziorze jak glon, mała alga. W Azji, używana jest powszechnie od tysięcy lat, jako lek lub produkt wykorzystywany w diecie.

Z czego składa się spirulina?

Ta mikroalga zawiera szeroki zakres składników, które są niezbędne do funkcjonowania organizmu:

1. W 65-72% składa się z białka, które zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy
2. Cały kompleks witaminy B, a także A, D, E, K, biotynę, inozytol i sól kwasu foliowego
3. Składniki mineralne, szczególnie dwuwartościowe, naturalnie wiązane żelazo oraz magnez i wapń
4. Beta-karoten, czyli przeciwutleniacz, którego spirulina jest najbogatszym źródłem
5. Barwniki, czyli zielony chlorofil (wspomaga budowę krwi i pracę serca) i niebieska fikocyjanina (pobudza układ immunologiczny)
6. Kwasy tłuszczowe (gamma-linolowy i Omega-6).

Spirulina posiada miękką błonę komórkowa, która złożona jest z mukopolisacharydów, dzięki czemu powyższe składniki łatwo się wchłaniają.

Dotychczas tabletki

Najczęściej stosuje się spirulinę w formie tabletek, a właściwie pastylek (zwanych spiruletkami), gdyż są to po prostu sprasowane algi. Łatwo je zażyć, jednak ich minusem może być niskie stężenie ekstraktu, a także problemy z rozdrobnieniem, przez układ pokarmowy. Każda pastylka, w jakiejś części, składa się z substancji pomocniczych, które utrzymują jej kształt. Niestety w tańszych suplementach może być ich tak dużo, że suplementacja nie przyniesie efektów.

Płynna spirulina o wysokim stężeniu

Od niedawna, na polskim rynku dostępny jest Apogen Tincture, który zawiera oczyszczony i naturalny wyciąg ze szczepu FEM 101, algi z gatunku Spirulina platensis. Jest to suplement diety, który odznacza się wysoką koncentracją spiruliny, dzięki czemu skutecznie zwalcza wirusy. Płynna forma, w przeciwieństwie do tabletek, gwarantuje, że szybko się wchłonie. Co ważne, stosować mogą go nie tylko dorośli, ale również dzieci pow. 3 r.ż.

Działanie antywirusowe

Zawarta w preparacie spirulina:

1. Zwalcza wirusy grypy, szczególnie A, B, a także H1N1. Nie tylko zapobiega ich występowaniu, ale także, w przypadku kiedy już zachorowaliśmy, bardzo szybko łagodzi objawy choroby.
2. Podobnie jak, składnik niektórych leków, inozyna, blokuje syntezę materiału genetycznego wirusa. Dzięki temu namnażanie cząsteczek wirusowych, w naszych komórkach, zostaje zahamowane.
3. Zwalcza wirusy opryszczki, RSV (infekcje dróg oddechowych), a także rotawirusy (zakażenia przewodu pokarmowego).
4. Hamuje niektóre enterowirusy (w tym Coxsackie), które są bardzo niebezpieczne, szczególnie dla małych dzieci.

Badania naukowe i patent

Antywirusowe działanie produktu zostało naukowo udowodnione i opisane w Journal of Medical Virology. W piśmie tym publikowane są wyniki badań, które dotyczą wirusów i ich wpływu na organizm ludzki. Unikatowe właściwości suplementu, z oferty Hepatica, a także jego produkcja, chronione są przez amerykański patent. Wg. badań, jeśli stosujemy go wg. dawek zalecanych, zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci, nie wykazuje on skutków ubocznych.

Opakowanie zawiera 30 ml płynu, który podaje się pod język. Dzienna dawka dla dzieci powyżej 3. r.ż. wynosi od 0,5 do 3 ml, natomiast dla dorosłych od 1 do 6 ml. Preparat można rozcieńczyć z wodą i wypić.

Link do zakładki nt. produktu http://hepatica.pl/sklep/apogen/

 

Artykuł sponsorowany 

Redakcja LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl