skip to Main Content

Ostropest plamisty, właściwości i zastosowanie

Ostropes

Ostropest plamiczy to cudowne zioło, które wpływa zbawiennie na nasza wątrobę. Powinny go również stosować kobiety z endometriozą i przedłużonym miesiączkowaniem. 

Ostropest plamisty był stosowany już w starożytnej Grecji i Rzymie. Ostropest plamisty jest jednym z nielicznych ziół, które zostało przebadane prwspółcześnie. Ostropest plamisty swoją skuteczność zawdzięcza trzem chroniącym wątrobę substancjom, które łącznie zwane są sylimaryną.

Ostropest plamisty wzmacnia wątrobę, zapobiegając nadmiernej utracie przez organizm glutationu, związku podobnego do aminokwasu, który odgrywa ważną rolę w odtruwaniu organizmu. Ostropest plamisty skutecznie chroni wątrobę przed jednoczesnym dopływem zbyt wielu szkodliwych substancji.

Ostropest plamisty  jest także silnym przeciwutleniaczem, mocniejszym od witaminy C i E, które przeciwdziałają uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki.

Właściwości ostropestu

  • odtruwanie i regeneracja wątroby: sylimaryna będąca głównym aktywnym związkiem ostropestu plamistego jest jedną z najsilniej działających, znanych substancji chroniących wątrobę,
  • normalizowanie replikacji komórek skóry: badania pokazują, że sylimaryna może normalizować replikację komórek skóry poprzez korygowanie współczynnika poziomów cAMP i cGMP (związków kierujących procesami dojrzewania i mnożenia się komórek). Dzięki czemu uzyskano istotne postępy w leczeniu łuszczycy,
  • przeciwutleniacz : ze względu na zdolność podnoszenia przez sylimarynę poziomu glutationu w wątrobie ulegają układy antyoksydacyjne,
  • środek przeciwzapalny: ostropest plamisty działa przeciwzapalnie, wzmacnianie układał enzymów antyoksydacyjnych i usuwa pewne toksyny, które rozpoczynają reakcje zapalne.

Zastosowanie 

Łuszczyca, zatrucie wątroby, żółtaczka, zapalenie wątroby, marskość wątroby, ogólnie ochrona i wzmocnienie wątroby, kamienie żółciowe, kac, reakcja Herxheimera (skutki uboczne detoksykacji, tj. leczenia drożdżycy systemowej), toksyczność estrogenowa wątroby (obserwowana w zespole napięcia przedmiesiączkowego).

Jak stosować

Nasiona ostropestu najlepiej zmielić, rozbić, zmiażdżyć, dodawać do sałatek, musli lub zjadać popijając herbatą 1-2 łyżeczki dziennie.

 

 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl