skip to Main Content

Dynia – najlepszy kosmetyk

Dynia

Kiedy rozpoczyna się sezon na dynie, ja jestem szczęśliwa, bo uwielbiam jej zapach. Poświęcam w tym okresie więcej czasu na to, aby zadbać o swoje ciało i dlatego robie różnego rodzaju naturalne kosmetyki.

Dlaczego tak ważne jest jedzenie czy stosowanie dyni jako kosmetyk? Ponieważ zawiera ona mnóstwo witamin- B1, B2, PP oraz bardzo ważną dla nas witaminę C. Cieszy się ona bogactwem błonnika, żelaza, fosforu i magnezu.

Gdy rozpoczynam moją przygodę z robieniem kosmetyków, zaczynam od tego, z czym mam najczęściej kłopoty, mianowicie jest to trądzik. Długi czas próbowałam się go pozbyć przy pomocy toników, peelingów, kremów. Jednak nic nie jest tak dobre jak

Naturalna maseczka z pestek dyni

Przygotowanie:

Niesolone, łuskane pestki dyni miażdżymy w moździerzu. Taką papkę nakładamy na 15-20 minut na skórę twarzy. Potem spłukujemy.

Kolejny moim utrapieniem są włosy, które od razu po umyciu sprawiają wrażenie, jakby były matowe, bez życia. Dlatego zdecydowałam się na wypróbowanie

Odżywki nabłyszczającej, która rzeczywiście okazała się być świetna

Przygotowanie:

Przygotowujemy miąższ dyni- kroimy go bardzo drobno(200 ml) po czym zalewamy go 1.5l wody. Następnie odstawiamy go na 3 lub 4 h i później gotujemy 40 min. Gdy płyn ostygnie, odcedzamy go i używamy do płukania włosów po ich umyciu.

A jeśli zupełnie nie chce mi się tworzyć nowych mikstur i trudniejszych kosmetyków, to po prostu robię sobie okłady ze świeżego miąższu dyni, które poprawią wygląd przesuszonej skóry i takiej która dość obficie się łuszczy.

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl