skip to Main Content

Hydrolaty – wody roślinne!

Hydrolaty Wody Roslinne

Znudził ci się tonik, a twoja skóra potrzebuje dodatkowej porcji mocy? Zamień go na hydrolat dopasowany do twojego typu cery, by stała się promienna i bardziej odżywiona. Poświęcisz na to dosłownie 30 sekund rano i wieczorem, a zobaczysz zdumiewające efekty.

Hydro – woda i – lat (lait z francuskiego „mleko”). Mleczko kojarzy nam się z drogocenną substancją pozyskiwaną z natury, choć jeśli chodzi o hydrolaty to wahają się w cenie zaledwie 20-30 zł w zależności od pojemności. Czy to mało w porównaniu do kosztownych kremów i maseczek? Oczywiście!

Ale co tak naprawdę daje nam ta woda roślinna?

  • Neutralizuje odczyn skóry, czyli przywraca jej naturalne pH wahające się od 4,7 do 5,5. Tonizowanie jest kluczowym zabiegiem pielęgnacyjnym po każdym myciu twarzy, by przywrócić naturalną barierę.
  • Pomaga usunąć zanieczyszczenia, z którymi nie poradził sobie nasz środek myjący.
  • Nawilżają oraz pomagają nawilżać. Dlaczego? Dzięki hydrolatom cera szybciej przyswaja nałożone na nią kosmetyki. Krem lub lekkie serum przenikną głębiej.
  • Są bezpieczne dla oczu, a także wrażliwców.

Gdzie można kupić to cudo?

W drogeriach ciężko zdobyć  wodę roślinną. Można spróbować w sklepach z naturalnymi kosmetykami, najlepiej przez Internet. Należy pamiętać także o konserwancie, by zyskać na długości terminu ważności.  Jeżeli w składzie hydrolatu go nie ma, trzeba dokupić i po prostu wymieszać.

Jaki hydrolat jest odpowiedni dla mojej cery?

  • Skóra sucha – lawendowy, gerianowy, różany
  • Skóra wrażliwa – z zielonej herbaty, z kwiatu lipy, różany, rumiankowy
  • Skóra naczynkowa – gerianowy, lawendowy, z kwiatu kocanki i pomarańczy
  • Skóra tłusta, trądzikowa – z drzewa herbacianego, zielonej herbaty, oczarowy

Jak stosować?

Dokładnie tak jak tonik, czyli spryskując twarz z użyciem atomizera lub klasycznie przecierając wacikiem. Ważne, by sposób nam odpowiadał, a pielęgnacja była systematyczna. Przy kolejnym kroku layeringu (czyli sposobu nakładania kosmetyków wg azjatyckich zwyczajów) nie czekaj, aż skóra wyschnie po hydrolacie, tylko nałóż następny produkt.

Woda roślinna ma także nietypowe zastosowanie. Można ją traktować jako wcierkę oraz płukankę do włosów! Pomoże, jeśli twoja czupryna lubi się plątać lub straciła dawny blask.

Czyż to nie jest banalnie proste? Być może wcześniej nie stosowałaś nawet toniku, ale uwierz, to bardzo duży błąd. Zapewnij ulgę swojej skórze i skorzystaj ze zbawiennej mocy hydrolatu już teraz!

Redakcja LivingNatural.pl 

Źródło: B. Kwiatkowska, „Skóra. Azjatycka pielęgnacja po polsku”, Bielsko-Biała, Wydawnictwo Pascal, 2017

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl