skip to Main Content

Ziołowa apteka Kumazu!

Ziołowa Apteka Kumazu

Już w starożytności na wygląd włosów zwracano szczególną uwagę: czesano je, farbowano, używało się olejów roślinnych do pielęgnacji kosmyków. Szczególną wagę do pielęgnacji włosów przykładały kobiety, bowiem długie, zadbane, błyszczące włosy były świadectwem zamożności damy.

Dbanie o włosy równie ważne jest w czasach obecnych. Zdrowe lśniące włosy są świadectwem zdrowia organizmu. Niestety we współczesnym świecie bardzo łatwo zaszkodzić kondycji swoich włosów. Wszechobecna w kosmetykach szkodliwa chemia, inwazyjne zabiegi fryzjerskie, zanieczyszczenie środowiska i wiele innych czynników mają bardzo negatywny wpływ.

Należy więc zminimalizować szkodliwe działania, najprościej zacząć od wyeliminowania kosmetyków, które tylko pozornie dbają o nasze włosy, ich kondycję i dobry wygląd. Nakładanie na włosy szamponów i kosmetyków do stylizacji, które zaburzają naturalne pH skóry, a nawet pozbawiają ją naturalnej ochronnej warstwy lipidowej to najgorsze co możemy zrobić naszym włosom.

Dobry szampon powinien delikatnie myć a nie szorować skórę głowy oraz włosy, powinien dbać o warstwę lipidową. Powinien dostarczać mikroelementy i witaminy. – mówi Karina Kondeja-Wojtczak, szefowa marki KUMAZU.

Dlatego KUMAZU stawia na delikatność i siłę natury

Szampony ziołowe posiadają dobroczynne działanie. Kosmetyki te są delikatne i łagodne, więc mogą być stosowane do codziennej pielęgnacji zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Składniki naszego szamponu regenerują i wzmacniają cebulki włosów. Ponadto posiadają bardzo subtelny i delikatny zapach. Szampony ziołowe KUMAZU nie podrażniają skóry, nie powodują reakcji alergicznych oraz nie zawierają agresywnych detergentów. Nasze szampony dedykowane są do każdego rodzaju włosów zarówno suchych, jak i z tendencją do przetłuszczania, do włosów z łupieżem oraz do włosów zniszczonych. – wyjaśnia Karina Kondeja- Wojtczak, założycielka marki kosmetycznej KUMAZU.

Naturalne składniki zawarte w szamponach, poprzez stymulację i poprawę ukrwienia mieszków włosowych w fazie wzrostu włosa, skutecznie przyspieszają ich wzrost i znacząco poprawiają kondycję włosa.

KUMAZU to delikatność i siła zamknięta w naturalnych składnikach

Marka Kumazu postanowiła sięgnąć do źródeł. Źródeł, które zawsze były obecne w naszym życiu. Efektem prób i zamiłowania do naturalnych terapii i ziołolecznictwa jest  receptura oparta na naturalnych składnikach: ziołach, ekstraktach roślinnych, ekstrakcie z żółtka, mleczku pszczelim oraz delikatnych naturalnych substancjach myjących oraz na wiedzy i doświadczeniu przekazywanym  z pokolenia na pokolenie.

Szampony ziołowe Kumazu  wpisują się doskonale w trend naturalnej  pielęgnacji włosów. Dobór ziół zastosowanych w naszym szamponie wynika z polskiej tradycji, zioła są znane i cenione od wieków, nasze formuły nawiązują do receptur z apteczki Dziadka. – dodaje właścicielka marki KUMAZU.

Skuteczność i prostota bez obciążania włosów to jest to, bo w prostocie leży siła

Kosmetyki KUMAZU

  • nie są testowane na zwierzętach
  • przy produkcji nie został wykorzystany żaden człowiek ani zwierzę
  • receptury są bezpieczne dla zdrowia ludzi
  • produkcja surowców odbywa się wg procedur gwarantujących wysoką jakość

Jak działają zioła w szamponach Kumazu?

Szałwia lekarska – uszczelnia i wzmacnia ścianki naczyń włosowatych, efektywnie dostarcza składników odżywczych do cebulek włosów; włosy są silniejsze i szybciej odrastają. Zmniejsza łojotok skóry głowy, włosy będą wolniej się przetłuszczać i poprawi się ich wygląd. Szałwia lekarska odwraca również proces „siwienia włosów”.

Skrzyp polny –  odpowiada za: ograniczenie wypadania włosów a następnie przyśpieszenie ich wzrostu. Dzięki zawartemu w skrzypie krzemowi włosy stają się lśniące i mocne nie rozdwajają się i nie łamią.

Pokrzywa – wzmacnia cebulki włosowe jak i włosy.  Hamuje wypadanie włosów, ale również zmniejsza ich przetłuszczanie – ogranicza łojotok. Dodatkowo wzmacnia włosy i zwiększa ich elastyczność.

Imbir – poprawia mikro krążenie w skórze głowy.  Imbir wpływa też na skórę regenerująco, bakteriobójczo i odżywiająco. Lepsze krążenie oznacza bowiem lepszy poziom dotlenienia i odżywienia tkanek. A więc i lepsze odżywienie cebulek włosowych. Dzięki czemu włosy stają się silniejsze i mniej podatne na wypadanie.

Żeń-szeń syberyski – w pierwszej kolejności hamuje wypadanie włosów. Ale wzmacnia również cebulki włosowe i włosy. Dodaje włosom witalności.

Mydlnica– ma właściwości myjąco- pieniące dzięki zawartości saponin., łagodzi stany zapalne skóry.

Tatarak- przeciwdziała wypadaniu włosów, pobudza je do wzrostu. Działa bakteriobójczo.

Mleczko pszczele– to naturalny produkt w wysokiej zawartości składników odżywczych. Mleczko pszczele od starożytności uznawane jest za eliksir młodości ponieważ zawiera min. Prolinę- aminokwas, który wspiera syntezę włókien kolagenu i elastyny i budulców włosa.

Wszystko co najlepsze dla naszych włosów zamknięte jest w buteleczce Kumazu.

Produktów szukaj na www.kumazu.pl

Iwona Krześniak / I.D.MEDIA

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl