skip to Main Content

Wiek, a pielęgnacja!

Ewa Zabińska

Wiek to jeden z mniej istotnych czynników decydujących o wyborze kosmetyków lub zabiegów regeneracyjnych.

 Aby prawidłowo zaplanować pielęgnację ważniejszy od daty urodzenia jest typ skóry, predyspozycje genetyczne, ale też rodzaj wykonywanej  pracy, tryb życia, typ uprawianych sportów, przyzwyczajenia oraz ile czasu chcemy na nią poświęcić i co sprawia nam przyjemność. 

Dopiero określenie tych wszystkich czynników pozwoli na stworzenie strategii idealnej czyli takiej, która jest skuteczna, ale zarazem bardzo komfortowa dla pacjenta, bo tylko wtedy będzie systematycznie przez niego stosowana. Oczywiście jednym z najważniejszych czynników determinujących prawidłową pielęgnację jest typ skóry. Warto określić maksymalnie dużo jej cech, a zatem czy jest naczynkowa, sucha, tłusta, cienka, gruba, wiotka, wrażliwa, odwodniona itd. Istotne jest również stopień narażenia pacjenta na czynniki szkodliwe, wśród których na pierwszym miejscu jest bezapelacyjnie ultrafiolet. Inne to zła dieta, palenie papierosów, alkohol, brak aktywności fizycznej, stres. Jak widać dużo zależy od nas, a upływ czasu nie jest tak ważny. Często zabiegi dają lepsze rezultaty u pań po sześćdziesiątce o grubszej, dobrze odżywionej skórze, niż u pacjentki 35-letniej stale odchudzającej się, palącej papierosy i zestresowanej. W tym ostatnim przypadku konieczna jest regeneracja i odbudowa skóry przed zastosowaniem technologii high-tech, które od razu daje spektakularne efekty u starszej, ale dobrze odżywiającej i wysypiającej się pacjentki.

Obecnie możliwości zabiegów medycyny regeneracyjnej i przeciwstarzeniowej oraz zaawansowane technologie wykorzystywane do produkcji kosmeceutyków pozwalają na rozwiązanie wielu problemów naszej skóry. Właściwy ich dobór jest kluczem do sukcesu. Warto zasięgnąć porady specjalisty i otrzymać indywidualną, spersonalizowaną diagnozę, bo zdrowa, gładka skóra to zawsze duży powód do zadowolenia.

Dbajmy o siebie, bo nie tak trudno być młodym przez całe życie.

Więcej na http://czaskobiety.com/

Artykuł sponsorowany

Redakcja LivingNatural.pl 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl