skip to Main Content

Konsola fryzjerska- serce salonu fryzjerskiego!

Salon Fryzjerski

Klient przychodząc do salonu fryzjerskiego, oczekuje chwili dla siebie. Poza profesjonalną obsługą powinniśmy zaoferować komfortowe samopoczucie. Zapewnia je między innymi dobrze wyposażone wnętrze. Oprócz wygodnych foteli czy myjni, niezbędna jest odpowiednia konsola fryzjerska. Przy jej wyborze warto postawić na wygląd i funkcjonalność. W końcu to ona jest przed oczami klientów przez większość czasu.

Liczy się wygląd

Wygląd salonu jest naszą wizytówką. Konsola fryzjerska bądź też konsoleta, powinna uzupełniać wystrój. Wybór nie powinien być przypadkowy, odpowiednio dobrana zdobi, a wnętrze staje się bardziej eleganckie. Konsolę powinniśmy dopasować do stylu, w jakim jest urządzony nasz salon. Obecnie możemy wybierać spośród wielu wariantów. Modna Kaja oferuje konsole o różnych kształtach i wymiarach, z dodatkowymi funkcjami lub bez nich. W zależności od naszych potrzeb dekorujemy salon, nie rezygnując z funkcjonalności.

Jaką konsolę wybrać

Na początku musimy pomyśleć o wystroju naszego salonu. Gdy większość mebli jest w klasycznym stylu, możemy połączyć elegancję z charakterem, stawiając na duże, ozdobne ramy. Zachowujemy przy tym dobry smak i oryginalność. Do nowocześnie urządzonych wnętrz, dobierzmy konsolety w takim samym stylu. Elementy w kolorze drewna zaakcentują gustowną prostotę, srebrne i złote zachwycają szykiem. Czarne są natomiast uosobieniem elegancji. Kupując konsolę, warto wybrać taką, która podkreśli unikalność salonu fryzjerskiego.

Różne warianty

Wybierając konsole, możemy zdecydować się na różne kształty lustra. Prostokątne czy owalne, powinny dobrze wpasowywać się w aranżację. Kolejną możliwością jest wybór podświetlanego lustra. Taka konsola może stworzyć niepowtarzalny klimat, a lustro pozostanie eleganckie, ponieważ jest podświetlane od wewnętrznej strony. Ważne, żeby wybierać konsole wykonane z dobrej jakości materiałów. Brak zarysowań i śladów użytkowania zapewni komfort zarówno fryzjerowi, jak i klientowi.

Praktyczna strona

Poza wyglądem, przy wyborze warto kierować się funkcjonalnością. Przydatne mogą okazać się konsolety posiadające lustro z blatem. Zapewni nam to miejsce na najpotrzebniejsze akcesoria. Jeśli nie chcemy zaopatrywać się w osobne szafki, zdecydujmy się na rozbudowaną konsolę z dodatkowymi pułkami. Możemy w nich przechowywać wszystkie niezbędne sprzęty i kosmetyki.

Konsolę powinniśmy dopasować również do wielkości salonu fryzjerskiego. W przypadku małej przestrzeni możemy zdecydować się na konsole mocowane do ściany. Zaoszczędzi nam to odrobinę przestrzeni. Gdy mamy większy salon, możemy spokojnie wybrać wolnostojące konsole. Ciekawą opcją są konsolety posiadające podnóżek. Klient na pewno doceni możliwość zrelaksowania swoich nóg, podczas długotrwałego siedzenia na fotelu.

Konsole fryzjerskie są podstawowym elementem wyposażenia salonu, dlatego warto wybrać taką, która spełnia nasze wymagania. Przy wyborze kierujmy się wyglądem naszego salonu, ale nie zapominajmy o komforcie pracy.

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl