skip to Main Content

Po czym rozpoznać profesjonalny tatuaż?

Po Czym Rozpoznac Profesjonalny Tatuaz

Wzmianka o pierwszych tatuażach sięga zamierzchłych czasów, kiedy to człowiek nie stanowił jeszcze ważnego ogniwa w łańcuchu pokarmowym. Prymitywne wzory (zwane potocznie tribalami) były wyznacznikiem przynależności do danej grupy. Z czasem ich rola została poszerzona o kwestie religijne czy statusowe. Wśród kobiet tatuaże stanowiły często element służący uwodzeniu.

Z biegiem czasu wraz z rozwojem technologicznym i kulturowym, tatuaże choć zachowały po części wcześniejsze znaczenie, dziś dodatkowo mogą stanowić dzieło sztuki, którym każdy posiadacz barwnego wzoru chce się pochwalić. Jeśli chodzi o wykonanie, tatuaże tradycyjne możemy podzielić na dwie grupy: amatorskie (bardzo często o wątpliwych walorach artystycznych) oraz profesjonalne.

Te drugie charakteryzują się przede wszystkim szczegółowością, pięknem oraz realizmem. Tatuaże profesjonalne cechują się też dłuższą trwałością, nie wywołują reakcji alergicznych i co najważniejsze, szybciej się goją. Stosowanie wysokiej jakości tuszy oraz sprzętu przy jednoczesnym dbaniu o higienę i BHP to kolejne cechy wyróżniające profesjonalny salon tatuażu.

Różnorodne tatuaże, a wybór

Ile kultur tyle wzorów. Różnorodność tatuaży jest nieograniczona, a wszystko zależne od wyobraźni klienta oraz samego artysty. Wybierając studio tatuażu warto zapoznać się wpierw z oferowanym portfolio oraz umiejętnościami pracujących tam osób. Gdy już zdecydujemy się na dany wzór, proponujemy jeszcze zapoznać się z jego znaczeniem, bowiem wiele osób popełnia kardynalne błędy polegające na tym, że niektóre tatuaże mogą mieć zupełnie inny wydźwięk niż może się to wydawać. Szukając odpowiednie wzory tatuaży dla siebie, można poczytać o nich w Internecie lub literaturze tematycznej.

Ogólnie rzecz biorąc najczęściej wybierane wzory to tribale, hasła i motta w języku angielskim, hebrajskim, łacińskim i dalekowschodnim oraz tatuaże klubowe i patriotyczne. Nie brakuje też tatuaży powiązanych luźno z popkulturą. Nazwy zespołów muzycznych, postacie filmowe i komiksowe oraz bohaterowie filmów animowanych wytatuowane na ramionach lub łydkach to coraz częstszy widok na ulicach. Plusem jest to, że dzięki coraz bardziej liberalnym poglądom, w wielu miejscach pracy zezwala się na tatuaż u pracowników (oczywiście wszystko w granicach rozsądku). Dzięki temu coraz mniej osób ma opory przed zrobieniem sobie prezentu w postaci kolorowego motywu na swoim ciele.

Tatuaże damskie – najczęstsze wybory

Kobiety od zawsze stawiały na subtelne tatuaże. Przykładem są wszelkiego rodzaju drobne symbole, serduszka oraz motyle czy ptaki zdobiące najczęściej ramiona i kostki. Motywy kwieciste z naciskiem na róże, malwy oraz chabry to kolejne wzory, z którymi często spotykamy się na kobiecych ramionach lub udach, nie wspominając już o życiowych mottach czy znanych i lubianych cytatach historycznych i literackich. Wiele młodych mam również decyduje się tatuaże damskie wybierając jako wzór imię oraz datę narodzin swojej pociechy. Wątek ten pojawia się również u mężczyzn, ale w mniejszym stopniu.

Tatuaże męskie – istny misz-masz

Biorąc pod lupę tatuaże męskie, pierwsze co rzuca się w oczy to ogromna różnorodność tematyczna. Panowie mają tendencje to łączenia elementów patriotycznych i klubowych. Nie gardzą też biomechaniką oraz motywami związanymi ze śmiercią czy inspiracjami biblijnymi. Wśród geeków postacie z gier komputerowych oraz komiksów stanowią najczęściej zamawiane wzory. Zdarzają się też prawdziwe krzyżówki zawierające motywy rodem ze sci-fi i horroru, gdzie znane z ekranów kinowych postaci straszą swoim wyglądem.

Podstawowe błędy

Zanim zapadnie decyzja o zrobieniu tatuażu, warto wszystko raz jeszcze dokładnie przeanalizować. Podstawowe błędy jakie popełniają nowicjusze to brak wiedzy podstawowej wiedzy na temat poszczególnych symboli. Przykładem może być swastyka, która mimo że jest symbolem szczęścia w hinduizmie, to jednak z przyczyn historycznych motyw ten będzie wzbudzał same negatywne skojarzenia wobec właściciela tatuażu z tym znakiem.

Kolejnym błędem popełnianym przez klientów odwiedzających salon tatuażu, jest tatuowanie imienia swojej drugiej połówki. Życie jest na tyle przewrotne i nieobliczalne, że posiadanie imienia ukochanej osoby na przedramieniu lub łydce może być bardzo kłopotliwe, gdy dochodzi do rozpadu związku.

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl