skip to Main Content

6 ważnych informacji, jakie powinnaś wiedzieć przed opalaniem!

Fotolia 55976006 Opalenizna

Słońce i świeże powietrze są kosmetykami, na które każda z nas może sobie pozwolić. Wraz z nadejściem wiosny myślimy o lecie, które już niedługo, a więc chcemy wyglądać pięknie i  mieć cudowną opaleniznę.

Mamy dla was kilka porad i wskazówek, dzięki którym obejdziecie się  bez solarium, kremów oraz olejków sklepowych, które są szkodliwe i wywołują alergie. Poznajcie domowe sposoby na piękną naturalną opaleniznę!

Opalenizna kilka praktycznych porad!

  1. Stosując słońce jako środek upiekszajacy, rozpoczynamy od przebywania na świeżym powietrzu w półcieniu, wystawiając się na bezpośrednie promieniowanie słoneczne najwyżej na 30 minut dziennie. Przebywanie na bezpośrednim słońcu możemy codziennie przedłużać o 15 minut. 
  2. Oszczędne dawkowanie promieni słonecznych z punktu widzenia kosmetyki ma same zalety: wygładza i zmiękcza skórę, zwalcza wszsytkie zanieczyszczenia oraz regeneruje nas. 

Naturalne receptury na  przedawkowanie słońca

Gdy zdarzy nam się przesadzić ze słońcem i skóra zrobi się napięta i piecze, wtedy możemy zastosować naturalne środki łagodzące, które przyniosą nam ulgę.

Maść cynkowa

Skórę możemy nacierać maścią cynkową, która chłodzi i zalecza nadwerężoną skórę.

Maślanka

Starym domowym sprawdzonym sposobem jest maślanka, która łagodzi  lekkie oparzenia słoneczne. Świeżą, chłodną maślanką oklepujemy piekące miejsca i pozostawiamy, aż wyschnie.

Możemy także  przygotować esensję z następujących składników: myjemy świeżego ogórka i wraz ze skórką kroimi w plasterki. Wkładamy je do maślanki tak, by były zupełnie pokryte i pozostawiamy na kilka godzin do naciągniecia. W odcedzony płyn wkładamy kompres gazowy, dobrze wyciskamy i przykładamy do rozgrzanego ciała.

Agnielskie receptury

Angielska receptura doradza nacieranie krowim mlekiem, w którym rozpuszczona została paczka drożdży piekarskich. Płyn ten jednocześnie chłodzi i łagodzi.

Pomocne są także okłady ze słodkiej śmietany, które także pomagają ukoić podrażnioną skórę oraz zapobiegają tworzeniu się zmarszczek i bruzd wskutek nadmiernej opalenizny.

Olej kokosowy

Wykazuje ochronę przeciwsłoneczną, zawiera ogromne ilości witaminy E. Nawilża i daje uczucie chłodu po opalniu.

Olejki i kremy do opalania

W ostanim okresie dość mocno nasiliła się krytyka olejków do opalania oraz kremów, które są komponowane z udziałem filtrów słonecznych.

W fragmencie pracy dr. Michaela Babora pod tytułem “Trucizny i alergie w kosmetyce” czytamy:

Kolejnym źródłem alergicznych  zjawisk są preparaty do opalania wyposażone w filtry przeciwsłoneczne. Jest ich bardzo wiele, a stopień ich dermatologicznej szkodliwości jest wysoki. Nie brano poprostu pod uwagę słońca.

Filtry absorbują czynne światło słoneczne czyniąc je nieszkodliwym dla skóry, tyle że przy tej okazji w drodze przemiany fotochemicznej przekształcają się w czynniki wywołujące alergię. Skóra wprawdzie nie czerwieni się ale i nie doświadcza dobrodziejstwa pełnego spektrum światłą słonecznego. Uzyskany kolor opalenizny zamiast zdrowego czerwonobrązowego jest żółtobrązowy. Do zapoczatkowania wytwarzania przez skórę melaniny konieczne jest lekkie podrażnienie słońcem. Filtr zapobiega temu mogąc jednocześnie stać się zagrożeniem dla podrażnionej w niedostateczny sposób skóry.

Odwrócenie się od natury doprowadza do nadwrażliwości i tak zwanej alergii słonecznej, czemu naturalnie winien jest pacjent, a nie koncern produkujący i reklamujący olejki oraz kremy z filtrem.

A jak zrobić naturalny krem przeciwsłoneczny oraz olejek do opalania? Kilka ciekawych przepisów prezentujemy tutaj ! 

Redakcja LivingNatural.pl 

 

 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl