skip to Main Content

Robimy pszennozarodkowy krem na noc dla cery suchej

Fotolia 65373624 Pszennozarodkowy Krem

Cera sucha jest niezwykle wrażliwa na czynniki zewnętrzne. By poprawić ogólny stan skóry suchej, należy stosować kremy i maseczki z różnych naturalnych, najlepiej świeżych składników.

Kremy powinny się składać w większości z olejku – nie znaczy to oczywiście, że mamy nakładać tony oleju na twarz ale pozwalamy po prostu działać olejom zawartym w kremach. Świetnie się sprawdzi przetworzony olej z migdałów, awokado czy z zarodków pszenicy. Wnikają one w skórę nie tworząc warstwy tłuszczu, dzięki niemu skóra staje się miękka i elastyczna. Oto przepis na jeden z kremów:

Pszennozarodkowy krem na noc

Składniki:

  • 5g białego wosku
  • 5g masła kakaowego
  • 10g lanoliny (1 czubata łyżeczka do kawy)
  • 2g alkoholu lanolinowego
  • 40g olejku z zarodków pszenicy
  • 40g wody różanej
  • 2 krople olejku różanego

Wykonanie:
Posiekać wosk i stopić na wrzątku razem z masłem kakaowym, lanoliną i alkoholem lanolinowym. Dodać olejek z zarodków pszennych i podgrzać mieszaninę do 60C. W międzyczasie podgrzać w żaroodpornym naczyniu wodę różaną również do temp. 60C. Wmieszać wodę różaną do masy tłuszczowej ręcznym mikserem na najmniejszych obrotach. Uperfumować, zanim krem ostygnie. Przełożyć do pojemniczków.

Działanie 

Bogaty w witaminy krem z zarodków pszennych jest dobrodziejstwem dla cery suchej i szorstkiej. Szczególnie obficie zawarta w nim witamina E działa tonizująco i wzmagając ukrwienie, poprawia ogólny stan skóry, pod warunkiem regularnego stosowania. Ponieważ krem jest stosunkowo tłusty, nadaje się głównie na noc. Można go również używać jako krem na dzień, zwłaszcza zimą, jeśli nałożymy cieniutka warstewkę.

Przeczytajcie także jak Dbać o suchą cerę twarzy!

 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl