skip to Main Content

Sprawdź pięć maseczek odżywiających przed zabawą sylwestrową

Fotolia 39339545 Maseczki

Maseczki kosmetyczne możemy podzielić na dwa rodzaje, z których pierwszy jest ścisłym okładem przepuszczającym powietrze, natomiast drugi po zastygnięciu zamyka całkowicie skórę, nie dopuszczając do niej powietrza.

 

Maseczki przepuszczające powietrze musimy koniecznie zdejmować na mokro, podczas gdy maseczkę nieprzepuszczalną, po określonym czasie działania musimy zmyć woda lub mokrym kompresem.Obie maski w różny sposób działają na skórę:

Maska przepuszczalna ma głównie działanie pilęgnacyjno-odżywcze, łagodzi podrażnienia i w zależności od tego, jaką wybierzemy, ściąga lub poszerza pory skóry.

Maska nieprzepuszczalna działa wzmacniająco, napina skórę, stymuluje ukrwienie, ale również odżywia i łagodzi podrażnienia. Ponieważ efekt działania maseczki nieprzepuszczalnej jest stosunkowo krótki, nie należy nadużywać jej stosowania – najlepiej stosować ją przy wyjątkowych okazjach.

Przed zastosowaniem jakiejkolwiek maseczki twarz należy starannie oczyścić, szczególnie dobry efekt wchłaniania substancji odżywczych uzyskamy, gdy maseczkę poprzedzi ciepły kompres.

Po maseczce twarz obmywamy najpierw letnią wodą, a potem zimna wodą, stosując pod koniec przemycie odświeżającą wodą do twarzy lub tonikiem.

Tym razem przygotujemy kilka maseczek na cerę suchą i wrażliwą, a następnym razem maseczki na każdej cery i maseczki na cerę tłustą i trądzikowatą. A oto one:

Maseczka z awokado

Miękki dojrzały owoc awokado dzielimy wzdłuż na połówki. Miąższ jednej połówki mieszamy z połową żółtka, zakrapiamy kilkoma kroplami soku z cytryny. Powstałą pastą smarujemy twarz i szyję, po 20 minutach zmywamy ciepłą wodą.

Działanie: Maseczka działa ożywczo i doprowadza do skóry odżywcze składniki. Pielęgnuje cerę suchą, szorstką i wrażliwą.

Maseczka bananowa

Dojrzały banan rozgniatamy widelcem i mieszamy ze śmietaną lub twarogiem na gęsta masę. Nanosimy na skórę i po 15 minutach zmywamy letnią wodą.

Działanie: Maseczka wygładza i ożywia cerę suchą i wrażliwą.

Maseczka marchwiowa

Jedno żółtko, nieco świeżego soku z marchwi i kilka kropli oliwy z oliwek ucieramy, aż do powstania majonezu. Stosujemy na skórę twarzy i szyi. Mniej więcej po 30 minutach zmywamy ciepłą wodą.

Działanie: Wpływa ożywczo na cerę suchą.

Maseczka olejkowa

Maseczki olejkowej nie nanosi się na skórę bezpośrednio – kawałek waty mniej więcej wielkości twarzy, z dziurami na nos i usta, nasączamy lekko podgrzanym olejkiem migdałowym lub olejkiem z awokado, można również zastosować zwykłą oliwkę z oliwek. Okład pewien poleżeć na twarzy co najmniej przez 25 minut, potem oklepujemy twarz chusteczką kosmetyczną, by zebrać pozostałości nie wchłonięte przez skórę.

Maseczka twrogowo-miodowa

W dwóch łyżkach stołowych twarogu rozrabiamy jedna łyżkę stołową podgrzanego miodu pszczelego. Jeśli mamy cerę bardzo suchą, możemy dodać kilka kropli olejku ze słodkich migdałów. Po 30 minutach zmywamy letnią woda.

Działanie: Odświeża i wygładza cerę suchą i szorstką

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl