skip to Main Content

Krem czyszczący do twarzy – przygotuj go sama !

Fotolia 26487275 Kremczyszczacy

Aby nasza twarz była zawsze piękna i zadbana nie musimy wydawać wiele pieniędzy na kosmetyki obiecujące młodość i urodę. Możemy wytworzyć je sami .

Jeśli żyjemy w zgodzie z naturą to znajdziemy wiele naturalnych składników, które możemy wykorzystać do przygotowania kosmetyku czyszczącego twarz. Krem ten nadaje się doskonale do czyszczenia cery suchej i źle ukwionej ale także dla wszystkich innych rodzajów skóry. A oto i jeden z naszych przepisów:

Krem czyszczący

Składniki:
  • 10g masła
  • 2g Tween80 (½ łyżeczki od kawy)
  • 2g alkoholu lanolinowego
  • 30g olejku wazelinowego
  • 20g wody destylowanej
  • 1 mała butelka nalewki rumiankowej
Wykonanie:

Najpierw rozpuszczamy masło kakaowe na wrzatku, po czym dodajemy następne trzy składniiki I podgrzewamy mieszaninę do temperatury 60C. Do takiej temperatury doprowadzamy wodę destylowaną. Elektrycznym mikserem wmieszać wodę do stopionej masy tłuszczowej. Mieszać na najmniejszych obrotach, aż do wystudzenia. Nastepnie przełożyć do pojemniczka na krem.

Stosowanie kremu

Przyjemnie pachący masłem kakaowym krem rozsmarowujemy koniuszkami palców na twarzy i szyi. Poprzez kontakt z ciepłą skórą twarzy krem rozpuszcza się i można go zebrać papierową chusteczką. Później skórę należy dokładnie wymyć ciepłą wodą I zakończyć toaletę przemywając ją odświeżającą wodą do twarzy.

 

Redakcja LivingNatural.pl 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl