skip to Main Content

Zrób z nami domową maseczkę wygładzającą !

Fotolia 57360063 Maseczkiodmladzajace

Maseczki kosmetyczne to zabieg stosowany na skórę twarzy w celu poprawienia jej ….. kondycji,oczyszczenia, odżywienia, złagodzenia niekorzystnego wpływu środowiska, zniwelowania niepożądanych zmian, a także efektów starzenia się.

 

Kilka zasad: 

  • przed zastosowaniem maseczki twarz należy starannie oczyścić
  • pamiętamy także o tym, że na niektóre części twarzy nigdy nie należy nanosić maseczki:oczy, brwi i przednią część szyi czyli skórę pokrywającą tarczyce
  • maseczkę nanosimy zawsze od żuchwy, smarując kraj policzków, aż do czoła do całkowitego pokrycia.

Zachęcamy do wypróbowania i przygotowania kilku maseczek domowej roboty, a zobaczycie jakie można uzyskać efekty i jakie to proste: 

Maseczka kremowa

Świeżo sporządzone kremy nadają się znakomicie na maseczkę. Nakładamy je warstwą grubości palca i pozostawiamy na twarzy co najmniej przez 30 minut. Przy cerze tłustej, trądzikowatej z licznymi ogniskami zapalnymi zastosować maseczkę z czystej maści cynkowej. Po zastosowaniu maseczkę zdejmujemy bez użycia wody, przy pomocy chusteczki kosmetycznej.

Sprawdź działanie

Maseczka kremowa ma działanie odżywcze i wygładzające. Po jej zastosowaniu skóra wygląda na zdrową i dobrze ukrwioną.

Maseczka z mąki owsianej

Kilka łyżek nie blanszowanej mąki owsianej, zakupionej w drogerii mieszamy ze świeżą śmietanką do uzyskania rozsmarowującej się pasty. Jeśli chcemy zastosować maseczkę gorącą to bierzemy zamiast śmietanki gorące mleko. Dodajemy kilka kropli soku z cytryny. Maseczkę kładziemy na 20 minut. Zdejmujemy przy pomocy ciepłego kompresiku.

Działanie

Maseczka ta nakładana na zimno, działa odświeżająco i czyszcząco. Jest szczególnie zalecana na cerę sucha i wrażliwą.

Maseczka nakładana na gorąco działa również oczyszczająco, stymulując jednocześnie ukrwienie. Zalecana do cery trądzikowatej.

 

Redakcja LivingNatural.pl 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl