skip to Main Content

Masz zmarszczki na szyi? Poznaj 4 sposoby na ich usunięcie!!!

Fotolia 44157637 Kapielparowatwarzy

Pomarszczona szyja nie musi być objawem starości. Zaniedbanie pielęgnacji szyi powoduje zwykle jej przedwczesne pomarszczenie się.

Pierwsze zmarszczki należy bardzo energicznie zwalczać, by nie zmieniły się w głębokie bruzdy. A oto nasze propozycje jak sobie z nimi poradzić prostymi domowymi sposobami:

1. Przemienne kompresy na wzmocnienie szyi

Dobrym sposobem na wzmocnienie muskulatury szyi są przemienne kompresy: tetrową pieluszkę namaczamy trzy razy z rzędu w gorącej i raz w zimnej wodzie i za każdym razem owijamy nią ciasno szyję.

2. Maseczki ziołowe na ożywienie szyi

Do odświeżenia, ożywienia i wzmocnienia umięśnienia szyi przyczyniają się również maseczki ziołowe.

Dwie garście świeżych świeżych lub suszonych ziół należy zalać 0,75 litra wrzącego mleka i odstawić na kilka chwil do naciągnięcia. Możemy użyć do tego celu rozmarynu, zielonej pietruszki lub rzeżuchy wodnej. W odcedzone mleko zanurzamy ręcznik i tak gorący jak tylko możemy wytrzymać, owijamy ciasno dookoła szyi. Zdejmujemy jak tylko ostygnie i nacieramy szyję odrobiną kremu do ciała lub olejkiem z zarodków pszennych.

3. Łupiny ogórka najlepszy środek napinający skórę

Za dobry środek napinający skórę i przeciwzmarszczkowy uchodzą też łupiny ogórka, krojone wzdłuż na długie pasy. Najzręczniej ułożyć długie obierki ciasno na ręczniku i owinąć go dookoła szyi niczym wysoki kołnierz.

4. Olejki przeciwdziałają zmarszczkom

Dobrymi i sprawdzonymi środkami przeciwdziałającymi zmarszczkom na szyi są olejki z awokado i z kiełków pszennych. Stosujemy je w formie okładu na noc: lekko podgrzany olej nakładamy obficie na szyję i kark przykrywając chusteczką kosmetyczną i zawijać całość miękką ściereczką, by nie zatłuścić pościeli.

Mając już zmarszczki powinniśmy stosować powyższe zabiegi jak najczęściej. A jeśli chcemy zapobiegać poswataniu zmarszczek na szyi to stosujemy zabiegi dwa razy w tygodniu, ponieważ są znakomitym środkiem zapobiegawczym!

 

Redakcja LivingNatural.pl 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl