skip to Main Content

Jak zadbać o higienę intymną latem!

Fotolia 62395726 Aguaaerobik

Latem dbanie o higienę intymna jest szczególnie trudne. Płyny, chusteczki żele to może nie wystarczyć. Sprawdź 4 sposoby, które pozwolą ci zadbać o higienę latem!

O higienę intymną trzeba dbać o każdej porze roku, jednak to właśnie latem jesteśmy narażeni na nieprzyjemne dolegliwości miejsc intymnych.

Stanów zapalnych układu rodnego możemy nabawić się o każdej porze roku ale latem jesteśmy narażeni bardziej. Wysoka temperatura i wilgotność sprzyja mnożeniu się bakterii i grzybów, a wakacyjne wyjazdy, podczas których korzystamy z basenów i nie zawsze czystych kąpielisk, publicznych toalet oraz wspólnych ręczników, dodatkowo zwiększają ryzyko nabawienia się przykrych dolegliwości.

Dlatego warto wiedzieć, jak zachować ostrożność i uniknąć przykrych intymnych niespodziankę. Poznaj nasze 4 sposoby jak zadbać o nasze intymne samopoczucie i uniknąć przykrych niespodzianek!

1. Uważaj bo infekcje czają się wszędzie !

Stany zapalne układu rodnego maja bardzo różne przyczyny, ale możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje: stan zapalny pochodzenie infekcyjnego oraz nieinfekcyjnego.

  • stany nieinfekcyjne powstają na skutek używani niewłaściwych środków higieny intymnej, noszenia nieodpowiedniej bielizny, a także otarć. Do najczęstszych objawów należą: świąd , pieczenie oraz obrzęk sromu. Możemy się ich pozbyć używając płyn do higieny intymnej do 2 razy dziennie.
  • stany infekcyjne spowodowane są przez drobnoustroje takie jak: grzyby, pierwotniaki i bakterie. Latem jesteśmy najbardziej na nie narażeni.

2. Niebezpieczny wypoczynek nad wodą i nie tylko ….

Największym siedliskiem zagrożeń są kąpieliska, baseny i pływalnie. Latem są to wylęgarnie dla bakterii, grzybów i pierwotniaków, którym dodatkowo sprzyja wilgotność i wysoka temperatura. Dzięki takim warunkom bakterie, grzyby i pierwotniaki namnażają się bardzo szybko i doprowadzają do infekcji. Infekcje objawiają się świądem i pieczeniem. Pojawia także gęste upławy o białym zabarwieniu.

Rozwoju infekcji sprzyja także plażowanie i depilacja miejsc intymnych. A także : noszenie wilgotnych i mokrych strojów kąpielowych oraz słona woda morska. Najlepiej po skończonym plażowaniu spłukać z siebie sól, korzystając z plażowych pryszniców i przebierać się w suche stroje.

3. Ważna higiena intymna w podróży!

Najwięcej niebezpieczeństw infekcyjnych wiąże się jednak z podróżami, ponieważ w podróży często nie mamy możliwości wykonania odpowiedniej toalety. A także długie siedzenie w pociągu, samochodzie, samolocie czy autokarze zwłaszcza w upalne dni powoduje dyskomfort w miejscach intymnych.

W podróż najlepiej zabrać chusteczki do higieny intymnej. Zabierajmy także ze sobą jednorazowe nakładki na sedes.

4. Najważniejsza profilaktyka czyli jak dbać o higienę intymną latem

  • należy podmywać się dwa razy dziennie, najlepiej używając odpowiednich preparatów z kwasem mlekowym lub alantoiną
  • jeśli nie mamy dostępu do prysznica możemy podczas podróży lub przebywania na basenie czy plaży użyć chusteczek do higieny intymnej
  • pamiętajmy także o odpowiedniej bieliźnie

Mamy nadzieje, że nasze wskazówki będą cenne zanim ruszycie na wakacyjne voyage !!!

Redakcja LivingNatural.pl 

 

 

 

This Post Has One Comment
  1. o higienę intymną dba się regularnie cały rok 😉 mnie zawsze pomaga mucovagin. teraz jest także w formie wygodnej emulsji. polecają go też przy gojeniu się ran po zabiegach ginekologicznych czy nawet porodzie.

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl