skip to Main Content

Poznaj 4 sekrety wody, które poprawią wygląd twojej skóry

Fotolia 53096851 Woda

Woda uczestniczy prawie we wszystkich procesach zachodzących w naszym organizmie. Ma także wspaniały wpływ na naszą urodę i uważana jest za najlepszy dostępny kosmetyk.

Woda nawilża skórę od środka, chroni przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz, opóźnia procesy starzenia, poprawia wygląd włosów i paznokci. Już w starożytności doceniano jej wpływ na wygląd skóry. Sama Kleopatra zażywała długich kąpieli wśród płatków róż i mleku. Tworzyła także samodzielnie wszystkie kosmetyki na bazie wody dodając do nich tylko aloes lub miód.

1. Woda to eliksir młodości!

Nawet bardzo mały niedobór wody w organizmie da się zauważyć po wyglądzie naszej skóry. Skóra staje się wysuszona, ściągnięta i zaczyna się łuszczyć. Czujemy wtedy, że nasza skóra jest napięta i piecze. Źle nawilżona skóra szybciej się starzeje, a to z kolei przyczynia się do powstania zmarszczek.

Do głównych objawów odwodnienia organizmu należą: zwiększone pragnienie, bezsenność, utrata apetytu, rozdrażnienie, zaczerwienienie skóry oraz osłabienie sił fizycznych.

O odwodnienie organizmu bardzo prosto, ponieważ każdego dnia tracimy 2 litry wody. Tracimy ją na procesy, które zachodzą w naszym orgazmie oraz wydalamy z potem. Woda odparowuje także przez naszą skórę podczas wysokich lub niskich temperatur, wiatr, słońce, promieniowanie UV oraz nadmierne ogrzewanie. Tracimy wodę także poprzez stosowanie detergentów, które wysuszają nasza skórę. Przyczyną utraty wody mogą być także stosowane leki.

2. Pamiętaj o uzupełnianiu braków!

Dla zachowania zdrowia i zdrowego wyglądu powinniśmy pić 2 litry płynów dziennie. Pamiętajmy także, że podczas upałów zwiększa się zapotrzebowanie na wodę, a także podczas nawet małej aktywności fizycznej, także wtedy powinniśmy spożywać nawet 3 litry płynów w ciągu doby.

Prawidłowe nawodnienie organizmu spowoduje, że skóra odzyska zdrowy wygląd, jędrność i elastyczność. Odpowiednia ilość wody pozwoli nam zachować naturalną barierę ochronną skóry. Ochroni także także przed szkodliwymi działaniami mrozu, wiatru i zanieczyszczeń.

3. Woda to główny składnik kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych

Na bazie wody powstają kosmetyki ale używa się jej także do zabiegów upiększających. W salonach SPA możemy korzystać z masażu soplami lodu lub kostek. Zimne masaże pobudzają mikrokrążenie w skórze i ułatwiają dotlenienie komórek.

Możemy samodzielnie wykonać taki zabieg i poczuć się jak w SPA, wystarczy do woreczka włożyć kilka kostek lodu i masować okolice dekoltu i twarzy przez trzy minuty. Dzięki temu zabiegowi nasza skóra stanie się gładka, napięta i odzyska świeży wygląd.

Kolejnym popularnym zabiegiem jest hydromasaż, który pomaga w schorzeniach kręgosłupa, zaburzeniach krążenia, bezsenności oraz działa na bóle reumatyczne. Taki masaż relaksuje, uspokaja i wycisza.

4. Woda idealna dla cery z problemami

Woda morska oczyszcza pory i ogranicza wydzielanie łoju. Wspomaga jej regenerację i wygładza skórę. Działa także przeciwzapalnie i antybakteryjnie.

Osoby z problemami skórnymi powinny używać wody termalnej. Woda ta wspomaga proces regeneracji naskórka i przeciwdziała powstaniu podrażnień. Przywraca skórze elastyczność i jędrność.

Woda siarkowa sprawdza się w pielęgnacji skóry suchej i bardzo suchej oraz zrogowaciałej.

Pamiętaj, że prawidłowe nawodnienie organizmu od wewnątrz ma wpływ na sprężystość naszej skóry. Aby zachować zdrowy wygląd wypijamy codziennie 2 litry płynów.

 

 

Redakcja LivingNatural.pl 

 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl