skip to Main Content

4 proste sposoby na piękne rzęsy!

Fotolia 50925435 Sincepodoczami

Piękne, długie, jedwabiste rzęsy rzadko bywają wrodzonym darem natury. Jeśli należymy do grona nielicznych wybrańców nimi obdarzonych to mamy ogromne szczęście.

Jeśli tak jest to nie powinniśmy zbytnio nimi szafować środkami upiększającymi, gdyż nadmiar barwnika i kleju do rzęs, używany przez dłuższy czas, nawet najzdrowsze i najpiękniejsze rzęsy można doprowadzić do szorstkości i łamliwości, oto nasze sprawdzone sposoby na piękne rzęsy:

  1. Rzęsy pozostaną błyszczące, mocne i zdrowe, gdy codziennie wyszczotkujemy je z użyciem odrobiny pasty do rzęs.
  2. Jeśli nasze rzęsy są bardzo jasne to możemy przedłużyć je optycznie przez ufarbowanie ich od czasu do czasu u kosmetyczki. Jest to metoda znacznie korzystniejsza niż codzienne pokrywanie ich tuszem, poza tym ułatwia wieczorne zmywanie makijażu.
  3. Jeśli nasze rzęsy rosną dość skąpo, to dodatkowo pokrywanie ich farbą grozi,że staną się bardzo łamliwe.

Wypadające rzęsy mogą wskazywać także na podłoże chorobowe w tym wypadku należy zgłosić się do lekarza. Również chemiczne barwinki zawarte w kosmetykach do oczu podrażniają oczy, powieki puchną, a rzęsy stają się łamliwe i „wychodzą” . Objawy te wywołane są najczęściej przez barwinki i zawarte w kosmetykach do oczu małe ilości metali ciężkich. Ostatnio pojawiły się na rynku preparaty z barwinkami wyłącznie naturalnymi.

Do codziennej pielęgnacji rzęs wbrew obiegowym opiniom, olej rycynowy się nie nadaje, gdyż ma właściwości klejące i przyciąga kurz i brud. Przebywając długo w zakurzonym powietrzu na naoliwione rzęsy złapiemy więcej kurzu niż na pokryte tuszem. Najmniej przyciąga kurz specjalna pasta do rzęs, zrobiona według poniżej receptury:

Pasta do rzęs

Składniki:

  • 2g masła kakaowego
  • 5g olejku ze słodkich migdałów
  • olejk z zarodków pszennych
  • 2g lanoliny (¼ łyzeczki do kawy)

Wykonanie

Wszystkie składniki roztapiamy na wrzątku. Jeśli po zastygnięciu pasta będzie zbyt twarda to można ją rozcieńczyć z odrobiną olejku z zarodków pszennych i przełożyć do małego pojemnika.

 

Pamiętajmy, że domowe zabiegi wymagają systematyczności. Podstawowym warunkiem skuteczności naszych zabiegów jest ich systematyczność. Dzięki temu osiągniemy pożądany efekt!

 

Redakcja LivingNatural.pl 

 

Piękne, długie, jedwabiste rzęsy rzadko bywają wrodzonym darem natury. Jeśli należymy do grona nielicznych wybrańców nimi obdarzonych to mamy ogromne szczęście.
This Post Has One Comment
  1. Ja jestem niesamowicie zadowolona z serum rzęsy xxl biotebala. Stosuję je od jakiegoś miesiąca i widzę, że mam coraz dłuższe i gęstsze rzęsy. Poleciła mi je koleżanka i nie żałuję, że się na nie skusiłam

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl