skip to Main Content

Targi EcoTime 2017 – ekologia dla rodziny i w biznesie

Ecotime

Wszyscy, dla których ekologia w codziennym życiu jest ważna skupili swoją uwagę na VI Targach Produktów Ekologicznych, Tradycyjnych i Naturalnych EcoTime.

 

To właśnie na tej wystawie, swoją ofertę prezentowało blisko 100 firm. Targowe hale, w których odbywały się także wystawy branży budowlanej, wyposażenia wnętrz, zdrowia i urody oraz ogrodniczej zwiedziło ponad 20 tysięcy osób.

Na odwiedzających targi, duże wrażenie robiła przede wszystkim różnorodność proponowanych towarów. Ogromnym plusem było to, że produktów można było spróbować i dokonać zakupów w bardzo atrakcyjnych cenach. Wystawcy przygotowali, również ofertę dla przyszłych partnerów biznesowych. I pod tym względem wystawa w Targach Kielce spełniła ich oczekiwania.

Organic to pierwsza i jedyna w Polsce firma będąca producentem sproszkowanego koncentratu z topinambur, podczas targów EcoTime dużo czasu poświęciliśmy na przedstawienie możliwości i właściwości tej rośliny – mówiła Halina Jeż, przedstawicielka firmy – mamy stoisko w bardzo dobrym miejscu, wiele osób chciało od razu kupić nasz produkt.

Merytorycznie o zdrowym żywieniu oraz hipoalergicznych produktach

O tym, w jaki sposób zapobiegać nowotworom oraz jak naturalnie wspomagać leczenie w chorobie nowotworowej, opowiedziała dr n. med. Danuta Myłek podczas konferencji na Ecotime w Targach Kielce. Głównym celem spotkania zatytułowanego „Zapobieganie powstawaniu i wspomaganie leczenia nowotworów złośliwych”, było przedstawienie jak wiele jeszcze można poprawić w profilaktyce nowotworowej poprzez żywienie. Podczas konferencji, dr n. med. Danuta Myłek opowiedziała o produktach i ich działaniu antyrakowym, w jaki sposób i dlaczego powstają nowotwory, jak wspierać pacjenta po zdiagnozowaniu raka.

Właściwy tryb życia i zdrowe odżywianie ma istotne znaczenie w profilaktyce oraz leczeniu chorób nowotworowych – mówi dr n. med. Danuta Myłek, dodając – odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, to co pijemy i ile pijemy, to kluczowe sprawy pomagające zapobiegać i nie wpaść w „pułapkę nowotworową”.

„Hipoalergiczna ściema” czyli jak zapobiegać alergiom to temat wystąpienia kolejnego eksperta – Pani Żanety Geltz, redaktor naczelnej magazynu „Hipoalergiczni”. Pani Żaneta zwracała przede wszystkim uwagę na to, że świadomi konsumenci powinni dokładnie zapoznawać się z etykietami kupowanych przez siebie produktów.

Dla rolników podczas Targów EcoTime

Targi rozpoczęła DEBATA EKOLOGICZNA pt.: „Biologizacja – alternatywą dla rolnictwa”, podczas której poruszano między innymi tematy wpływu pożytecznych mikroorganizmów na poprawę żyzności gleb, czy produkcji ekologicznej i certyfikowanej. Prelekcję zatytułowaną „Sprzedaż bezpośrednia żywności wysokiej jakości przez rolników. Jak to robić?” wygłosił Jan Czaja ze Stowarzyszenia GRUPA ODROLNIKA, które jest reprezentacją wielu środowisk, składającą się z przedstawicieli rolników, konsumentów, środowisk proekologicznych, mediów, a także osób prywatnych.

Najlepsze produkty EcoTime nagrodzone po raz pierwszy

Najlepsze produkty zostały po raz pierwszy na Targach EcoTime nagrodzone medalem i wyróżnieniami Targów Kielce. Medal otrzymała Piekarnia R. Dobrowolski za CHLEB ŻYTNI KIELECKI. Natomiast wyróżnienia w poszczególnych kategoriach powędrowały do:

  1. Kategoria SMAK EcoTime – OrganicHouse za FRESH DATES ze świeżych daktyli – 100% BIO
  2. Kategoria JAKOŚĆ EcoTime – Zakład Mięsny Wasąg za SCHAB PIECZONY EKO
  3. Kategoria FUNKCJONALNOŚĆ EcoTime – Eko-Dystrybutor Paweł Poloch za HYDROPHIL – bambusową szczoteczkę do zębów.

 

Artykuł sponsorowany 

Redakcja LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl