skip to Main Content

Platforma zakupowa allmart.pl wspiera zdrowe zakupy!

Platforma Zakupowa Allmart Wspiera Zdrowe Zakupy

Często bywa tak, że wbiegasz do sklepu, zabierasz najpotrzebniejsze produkty i udajesz się jak najszybciej do kasy? W pośpiechu nie zauważasz, ile cię omija. Zakupy nie ograniczają się tylko do nieszczęsnego schabowego, chleba i ziemniaków. Postaw na zdrową i zróżnicowaną dietę, bogatą w potrzebne ci substancje!

Cukier trzcinowy

Wszędobylskie wiadomości o szkodliwości białej śmierci dotarły także do ciebie? Zdecydowałaś się w końcu na odrzucenie zwykłego cukru? Znakomity pomysł! To już duży krok w przód z myślą o zdrowym odżywianiu. Cukier trzcinowy od lat stał w cieniu swojego braciszka, który zyskał popularność dzięki „czystemu” wyglądowi. Zresztą podobna rzecz miała się jeśli chodzi o mąkę, sól, czy ryż. Ludzie chętnie wybierali to, co wydawało się sterylne. Na szczęście coraz bardziej przekonujemy się do naturalnych odmian produktów. W przypadku cukru trzcinowego, jego kolor zawdzięczamy zawartości melasy, która nie jest oddzielana przy procesie rafinacji. W odróżnieniu od cukru białego zawiera mniej kalorii, jednak to dalej sacharoza i należy pamiętać o umiarze. Nie dajmy się także zwieść etykietom z nazwą „Brązowy cukier”. Często producenci barwią biały cukier, by podnieść swoje dochody.

Płatki owsiane

To jeden z najzdrowszych posiłków na śniadanie, ponieważ utrzymuje stężenie cukru we krwi, dodając energii do działania. Niestety… Owsianka często zostaje zepchnięta ze stołu na rzecz słodkich, smakowych płatków, pomimo że polepsza pamięć i koncentracje – jest zatem najlepsza dla naszych pociech. Warto poświęcić te 2 minuty na przygotowanie pełnowartościowego posiłku, który dostarczy masę białka i aminokwasów.

Miód kwiatowy

Najchętniej kupowana przez nas odmiana miodu. Ale czy tak naprawdę wiemy dlaczego? Pozyskuje się go z letnich kwiatów w okresie czerwca i lipca, jednak najbardziej przydaje się on w zimie. To właśnie miód kwiatowy chroni nas przed przeziębieniem lub zapaleniem gardła, przez co dodajemy go chętnie do ciepłej herbatki. W połączeniu z cebulą, czy czosnkiem tworzy doskonały, naturalny antybiotyk! Jest niezastąpiony w okresie zachorowań, znajdziesz go na allmart.pl

Pestki dyni

Nie tylko jako pozostałości po lampionach na Halloween! Gdy dopadnie cię jesienna chandra, sięgnij po nie zamiast czekolady. To nie żart – pestki dyni wykazują podobne właściwości poprawiające nastrój. Dzięki zawartości magnezu, świetnie wpływają na układ nerwowy, chroniąc nas przed depresją oraz migreną. Są także istotnym elementem diety osób odchudzających się. Dodane do jogurtu i musli, pomogą stworzyć pyszny podwieczorek.

Miód akacjowy 

Oprócz właściwości antybakteryjnych,  takich jak jego poprzednik miód kwiatowy,  jest przydatnym narzędziem w chorobach układu moczowego. Powoduje częste wizyty w ubikacji, przez co oczyszczamy organizm z toksyn. Również w kosmetyce zyskał wysoką pozycję. Jeśli cierpisz na pękające usta, koniecznie posmaruj je miodem akacjowym! Możesz go także użyć jako dodatek do maseczki.

Mieszanka ziaren

Pod tym pojęciem może ukryć się cały szereg dodatków do sałatek, jogurtów, czy wypieku chleba. Od sezamu, po słonecznik i nasiona chia. Twoje posiłki wcale nie muszą być udoskonalane samym cukrem i solą! Ziarna wspaniale wzbogacą smak, przyspieszą metabolizm i dostarczą wartościowego białka. Nie można także zapomnieć o nienasyconych kwasach tłuszczowych, które regulują poziom cholesterolu.

Przy kolejnych zakupach nie zapomnij rzucić okiem na powyższe produkty. Wprowadzenie do diety zdrowszych zamienników, pozwoli zachować ci formę oraz witalność. To wcale nie kosztuje tak dużo!

Allmart.pl sprawia, że zakupy zrobisz szybciej, taniej i bez stresu !!!

Michalina Gustyn

Redaktor LivingNatural.pl 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl