skip to Main Content

Jak dbać o soczewki roczne?

Soczewki Toryczn

Dzisiejszy artykuł poświęcamy w całości osobom, które na co dzień użytkują soczewki kontaktowe roczne. Być może właśnie zastanawiasz się nad ich zakupem, aczkolwiek boisz się takiego zobowiązania czy też całego procesu pielęgnacji. Od razu możemy powiedzieć, że absolutnie nie wiąże się to żadnymi nadprogramowymi procedurami, które będą wymagały od Ciebie wielkiego zaangażowania i sporo czasu. Poniżej opiszemy dokładnie czego będziesz potrzebować oraz jakich czynności najlepiej unikać, aby zapewnić swoim oczom możliwie najwięcej komfortu i wygody.

Jakie soczewki najpierw wybrać?

Od tego zaczyna się cały dylemat następnej ich pielęgnacji, a zatem warto zastanowić się jakiego rodzaju szkła kontaktowe są sprzedawane najczęściej w wersji kilkunastomiesięcznej. Oczywiście mogą to być soczewki sferyczne, które korygują jednocześnie wadę krótkowzroczności, jak i dalekowzroczności, a wszystko to zależy od wielkości mocy jaką wybierzesz. Zastosowanie przez 365 dni jest bardzo wygodne, ponieważ nie musisz martwić się o codzienne noszenie ze sobą okularów lub kupowanie co pewien czas kolejnej pary szkieł.

Innym wariantem są również mocno oblegane roczne toryczne soczewki MylenShop (link), które zdecydowanie ułatwiają funkcjonowanie osobom cierpiącym na astygmatyzm. Codziennie zmagają się z załamywaniem i rozmazywaniem widoczności, dlatego korygowanie wady jest w ich przypadku konieczne i wymaga specjalnych rozwiązań, a zapewnienie sobie spokoju na ponad trzysta dni brzmi obiecująco. Budowa tego typu soczewek jest dość specyficzna, aczkolwiek ich właściwa pielęgnacja gwarantuje zachowanie użyteczności przez cały ten czas bez jakiegokolwiek uczucia dyskomfortu.

Ostatnim typem soczewek rocznych dostępnych w większości sklepów internetowych czy salonach okulistycznych są kolorowe szkła, które znajdziesz w wielu odcieniach, a nawet wzorach. Dzisiejsi producenci zapewnili swoim klientom szeroki zakres wyboru modeli soczewek, dzięki czemu każdy z Was może przez długi okres czasu całkowicie odmienić swój wizerunek, a przede wszystkim spojrzenie.

Skąd kupować preparaty?

Soczewki roczne z pewnością wymagają nieco więcej niż zwykłe szkła miesięczne czy nawet kwartalne, ponieważ służą użytkownikowi przez kilkanaście miesięcy. Oczywiście nie należy zapominać, że ten rodzaj soczewek trzeba zdejmować na noc, by zachowały swoje właściwości przez planowy okres czasu, a także by Twoje oczy miały szansę również odpocząć.

Preparaty te powinieneś kupować w specjalnych punktach stacjonarnych, gdzie obsługa specjalizuje się w doborze soczewek oraz płynów do ich pielęgnacji. Wówczas masz pewność, że zakupione produkty będą idealnie pasować do Twojego typu szkieł, a co za tym idzie będą działały prawidłowo. Dobrym pomysłem jest także zakup online, gdzie z pewnością znajdziesz większy i bardziej konkurencyjny wybór pod względem cen.

O czym musisz pamiętać

Jak wspomnieliśmy wcześniej obowiązkowe jest zdejmowanie szkieł na noc, które następnie powinny być przechowywane w specjalnym pojemniczku wypełnionym płynem. Najlepiej, gdy preparat ten jest wielofunkcyjny i jednocześnie zapewnia dezynfekcję, oczyszczenie powierzchni szkła, a także będzie je konserwować i nawilżać w trakcie nocy. Wówczas zakładając je rano odczuwasz świeżość i komfort na własnych oczach.

Co więcej, nie wolno zapominać o zachowaniu prawidłowej higieny rąk, gdzie przed każdym ściąganiem czy zakładaniem soczewek trzeba dokładnie umyć i wysuszyć ręce, by uniknąć jakichkolwiek infekcji czy zanieczyszczeń na powierzchni szkieł.

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl