skip to Main Content

Eucalyptus Multi Purpose Cleaner koncentrat – naturalny pomocnik w sprzątaniu domu

1403082739 Multi Purpose Cleaner

Jakiś czas temu pisaliśmy w naszym teście o eukaliptusowym spray’u do czyszczenia (Bygum Eucalyptus Spray) autralijskiej firmy The Australian Eukaliptus Oil Company, w zeszłym tygodniu otrzymaliśmy od firmy PRIMAR-B z Krakowa kolejny produkt tej firmy o nazwie Eucalyptus Multi Purpose Cleaner.

Firma PRIMAR-B jest dystrybutorem na Polskę ekologicznych produktów do czyszczenia produkowanych przez The Australian Eukaliptus Oil Company na bazie na bazie naturalnych wyciągów z eukaliptusa.

Ten i inne produkty The Australian Eukaliptus Oil Company można kupić w sklepie eukaliptusowy.pl . Produkty tej firmy dostępne są również na Ecoscanner.pl , gdzie można zapoznać się z opiniami użytkowników.

To tyle słowem wstępu, bo nie on tu jest najważniejszy, choć cieszymy się, że liczba artykułów ekologicznych na rynku powiększyła się o kolejny produkt.

Opakowanie

Tym razem dostaliśmy małą buteleczkę o zawartości 100 ml z informacją, że to specjalista od mocno zabrudzonych powierzchni. Patrząc na rozmiar butelki pierwsza myśl jaka nam przyszła do głowy to: może i specjalista ale domu czy biura tym nie posprzątamy. Patrząc na inne produkty na rynku to taka ilość wystarczyła zaledwie na kilka plam.

Co oznacza, że nasz specjalista będzie bezrobotny po pierwszych kilku użyciach. Nic mylnego, nie dajcie się zwieść rozmiarom. Buteleczka choć mała to w rzeczywistości zawiera mocno skoncentrowany wyciąg, który należy używać z rozwagą, bo zgodnie z opisem na opakowaniu rozcieńczamy go w proporcji 1:40, czyli 10 ml koncentratu na 400 ml wody do mycia podłóg czy innych zabrudzonych powierzchni. Producent wskazuje, że przy trudnych i uporczywych plamach możemy stosować produkt w formie skoncentrowanej.

Na opakowaniu została umieszczana również instrukcja stosowania. Produkt (zawiera 100% skoncentrowany olejek eukaliptusowy) można stosować w kuchni, łazienkach, do prania, do czyszczenia podłóg. Wg producenta produkt można stosować do usuwania zanieczyszczeń z oleju, tłuszczy, smarów, wosku, kredek, szminek, atramentu, gumy do żucia, taśmy klejącej, smoły, śladów opon i trawy. Wow niezły wachlarz. W naszym teście spróbujemy powalczyć z kilkom z nich.

Podsumowując, produkt podawany jest klientom w funkcjonalnym opakowaniu i czytelną informacją o jego zastosowaniu, nie ukrywam, że australijska firma przyzwyczaiła już nas do wysokich standardów zarówno estetycznych jaki i informacyjnych i tak jak ostatnim razem duży plus za opakowanie.

Konsystencja i zapach

Bardzo dużo w tej kwestii pisaliśmy w ostatnim teście, o którym można przeczytać tutaj Bygum Eucalyptus Spray – naturalny pomocnik w sprzątaniu domu. Po za tym niewiele się zmieniło, no poza jednym, po otwarciu buteleczki naprawdę czujemy skoncentrowany charakter produktu.

Mniej intensywny zapach unosi się tuż po jego rozcieńczeniu. W tym miejscu warty powtórzenia jest fakt dotyczący właściwości produktu. Otóż, olejek eukaliptusowy ma silne działanie bakteriobójcze, pierwotniakobójcze, a także istotnie hamuje rozwój grzybów na róznego rodzaju powierzchniach …. A więc to naprawdę polecamy produkt, to wyśmienita alternatywa dla ogólnie stosowanych chemii.

Czas na nasz test i sprawdzenie mocy naszego pogromcy

Najpierw umyliśmy podłogę, która została bardzo dobrze umyta i pozostał przyjemny i odświeżający zapach. Koncentrat rozpuszczony w wodzie sprawdził się podczas mycia płytek w łazience jak i paneli w gabinecie.
Znakomicie usuwa plamy. W stanie nierozcieńczonym stosowałam do usunięcia plam po kakao i pisakach na tapicerce krzeseł – efekt poniżej: 

Tak było: 

unnamed

Jest:

IMG 20140925 123352

Wydajność

Czy 100 ml opakowanie jest wystarczające? Zależy do czego będziecie go używać. Jeśli macie fabrykę i zamierzacie ją czyścić z wykorzystaniem naszego pogromcy to dlaczego nie ale czy to produkt do tego celu?

Jego przeznaczenie to plamy o domowym charakterze i naszym zdaniem to wyśmienity produkt do tego celu 100 ml powinno wystarczyć na długi czas, no chyba, że macie gromadkę małych i dorosłych dzieci które uwielbiają zabawy szczególnie te w warsztacie samochodowym . Wówczas jednorazowy wydatek 48.00 PLN będzie musiał być powtórzony znacznie szybciej, ale zapewniamy że warto.

Eucalyptus Multi Purpose Cleaner koncentrat jest przyjazny dla środowiska, biodegradowalny i naturalny. Posiada wysoką skuteczność i nie przyczynia się do zmian klimatu. Zawiera naturalny olejki eukaliptusowy, nie zawiera sztucznych barwników oraz nie zawiera substancji pochodzenia petrochemicznego. Jest silnym środkiem, który się sprawdza w silnych zabrudzeniach, jako płyn do mycia podłóg oraz czyszczenia. Jest mocnym dezodorantem eliminującym niepożądane zapachy.

Naszym zdaniem to produkt godny polecenia. Ma wiele zalet, które przemawiają za zakupem tego produktu.

Produkt dostępny na www.eukaliptusowy.pl

 

Info o produkcie

Producent:The Australian Eukaliptus Oil Company

Dystrybutor: PRIMAR-B, pl. Błonie Beszcz 2, Kraków

Pojemoność: 100 ml
Cena: 48.00
Skład: Olej eukaliptusowy, alkohol100% olejek eukaliptusowy, alkohol etylowy, niejonowe środki powierzchniowo czynne spełniające wymogi biodegradacji, zgodnie z Rozp. 648/2004.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl