skip to Main Content

Sprawdzone sposoby na łatwiejszy poród

Aniball 2

Poród naturalny to najważniejsze wydarzenie w życiu każdej mamy- niezwykle piękne, ale i niesłychanie trudne.

To czas, kiedy kobieta musi poradzić sobie z własnym lękiem i słabościami, wsłuchać się w swój organizm, skonfrontować wyobrażenia z rzeczywistością. Dlatego o porodzie warto pomyśleć zawczasu i odpowiednio się do niego przygotować. Im lepiej zna się swoje ciało, tym bardziej jest się pewnym i świadomym i tym lepiej można sobie poradzić z tak ogromnym wyzwaniem, jakim niewątpliwie jest urodzenie dziecka.

Przed porodem

Warto wykorzystać czas ciąży na odpowiednie przygotowanie się do porodu. Jak? Ćwicząc mięśnie, trenując, poznając swoje ciało. Specjaliści radzą, by robić to z wykorzystaniem pewnych, certyfikowanych i prawdziwie pomocnych urządzeń, np. takich jak specjalny balonik do ćwiczeń przedporodowych Aniball.

Urządzenie zostało stworzone z myślą o potrzebach przyszłych mam – i to zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Balonik pozwala kobietom lepiej poznać swoje ciało, jego możliwości, mechanizm działania w czasie takich sytuacji jak wypychanie dziecka. I to właśnie dzięki takiemu treningowi kobieta lepiej odnajdzie się w sytuacji prawdziwego porodu: stres będzie mniejszy, emocje będą łatwiejsze do opanowania, a sam proces narodzin dziecka po prostu się skróci. Udowodniono, że regularny trening z balonikiem wzmacnia mięśnie dna miednicy, pozytywnie stymuluje mięśnie pochwy, a to wpływa na skrócenie się drugiej fazy porodu i minimalizuje ryzyko nacięcia krocza lub jego pęknięcia.

W czasie porodu

Kobiety, które są dobrze przygotowane do porodu, lepiej radzą sobie na sali porodowej, Dzięki temu poród jest szybszy i łatwiejszy, nie pozostawia niemiłych wspomnień, nie jest traumą. Ale odpowiednio dobrane ćwiczenia już w czasie ciąży (np. korzystanie z balonika Aniball, dzięki któremu przyszła mama dowiaduje się, jak wygląda proces wypychania dziecka, jak zachowuje się jej organizm i z jakim rodzajem doświadczeń i odczuć się ono wiąże) to jedno, a wsłuchiwanie się w siebie już w czasie porodu i stała współpraca z położną to drugie.

Aby ułatwić przyjście dziecka na świat i zminimalizować ryzyko konieczności nacięcia krocza, dobrze jest słuchać rad personelu medycznego, stosować pozycje wertykalne i korzystać z kąpieli wodnych. Woda uelastycznia tkanki krocza, działa relaksująco na przyszłą mamę. Warto skosztować jej odprężających właściwości i- jeśli tylko szpital daje taką możliwość- pozwolić sobie na kąpiel.

Więcej informacji o produkcie rodzice znajdą na www.aniball.pl

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl