skip to Main Content

Woda dobra dla skóry!

Smallshowermetal

fot.: amii

Nie ma nic przyjemniejszego, niż ciepły prysznic albo aromatyczna kąpiel. Tylko czemu po wyjściu z wody skóra jest taka przesuszona?

Odpowiadają za to związki chloru i żelaza, a także liczne osady zawarte w wodzie kranowej. Wystarczy spojrzeć na jej kolor – rzadko bywa krystalicznie czysta, często jest zielonkawa lub ma lekki odcień pomarańczowy, ma też swój specyficzny zapach. Znaleźć w niej można także śladowe ilości pestycydów, herbicydów, zanieczyszczenia z instalacji kanalizacyjnej i środki bakteriobójcze. Niestety, nie są one bez znaczenia dla skóry i włosów.

Najczęściej skarżymy się na szybkie przesuszanie się skóry. Osoby o delikatnej skórze obserwują także łuszczenie się naskórka, uczucie ściągnięcia, czerwone plamy. Skład wody kranowej szkodzi także skórze głowy: wywołuje swędzenie, jest odpowiedzialny za występowanie łupieżu, łamliwość i za matowienie włosów.

Jak temu zaradzić?

Dawniej zalecano kąpiel w deszczówce. Jej przysłowiowa miękkość gwarantowała dobrze nawilżoną, gładką skórę i lśniące włosy. Dziś rozwiązaniem jest filtr prysznicowy polskiej marki FITaqua.

Stworzony został po to, by chronić skórę i włosy przed działaniem wody z kranu. Wszelkie zanieczyszczenia z rur są zatrzymywane, a chlor i inne substancje – neutralizowane. Dzięki temu włosy i skóra odzyskują naturalne nawilżenie. Koniec z podrażnieniami!

Jak działa filtr FITaqua?

Filtr jest uniwersalny, prosty w montażu i pasuje do wszystkich typów słuchawek prysznicowych. Zawiera KDF, czyli wysoko gatunkowe złoże cynkowo-miedziowe, które zatrzymuje metale ciężkie, bakterie i grzybnie, a także neutralizuje działanie wysuszających soli wapnia i magnezu.

Dlatego już po kilku dniach stosowania można zaobserwować widoczną poprawę w kondycji skóry.

 

Filtry FITaqua są polecane szczególnie małym dzieciom, alergikom i osobom o wrażliwej skórze. Posiadają atest ISO9001 i rekomendację PZH.BPA-free

 

 

Redakcja LivingNatural.pl 

 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl